Kjeld Nuis onthult einde schaatscarrière: 'Dán is het tijd om afscheid te nemen'

Kjeld Nuis
© IMAGO - Kjeld Nuis
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
20 aug. 2025, 12:14
20 aug. 2025, 12:14

Kjeld Nuis wil op de Olympische Winterspelen in Milaan van 2026 zijn titel prolongeren. Drie jaar geleden kroonde de schaatser zichzelf tot olympisch kampioen op de 1500 meter in Peking. Desondanks weet Nuis ook al wanneer hij gaat stoppen.

"Ik wil mijn titel verdedigen daar", vertelt Nuis aan Day 1. Toch neemt de schaatser volgend jaar ook genoegen met minder. "Ik wil op de 1500 meter weer de beste zijn en daar een plak pakken. Ik ga niet zeggen 'ik ga voor goud', want dan maak je het jezelf heel moeilijk", zo klinkt het realistisch. "Ik wil zorgen dat ik dit jaar alles op alles zet en daar de beste versie van mezelf laat zien. Ik hoop dat dat een medaille waard is."

Artikel gaat verder onder video

Kjeld Nuis weet wanneer hij stopt

Ook met een zilveren en bronzen zou Nuis tevreden zijn. De schaatser had zelf echter nooit verwacht dat die woorden uit zijn mond zouden komen. "Een jaar geleden had ik dat niet gezegd", vertelt hij. "Maar afgelopen jaar heb ik mezelf op de 1000 meter verbeterd. Ik heb hier (in Thialf, red.) sneller gereden dan ooit. Op de 1500 meter nog niet. Als ik dat wel doe, dan zit de kans erin dat het kan. Maar als ik puur op het goud focus, valt de rest allemaal tegen. Ik ben geen 25 meer. Ik ben gewoon in een andere fase van mijn carrière en een andere fase van mijn leven."

Lees ook: Nederlands schaatstalent wil namens Brazilië naar Winterspelen: 'Moet lukken'

Met al zijn ervaring focust Nuis zich niet meer op het behalen van één specifieke prestatie. "Je kan beter gewoon de beste race van je leven neerleggen. En wat dat waard is, dat weet je toch niet." Er is echter eens kans dat de schaatser zich niet kwalificeert voor de Olympische Winterspelen. "Tussen kerst en oud en nieuw moeten we hier ook het beste van onszelf laten zien. Dan moet je soms zelfs een afstand winnen of tweede worden. Als dat niet zo is, dan gaan we niet eens. Ik heb daar nachten niet van geslapen, acht en vier jaar geleden, maar ik hoop dat ik dat dit jaar niet ga doen. Ik hoop dat ik nog even door kan. Ik verbeter mezelf nog steeds. Ik denk pas als die rek eruit is en ik mijn tijden niet meer rijd, dán is het tijd om afscheid te nemen."

Lees meer over:

Kjeld Nuis

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.