Melissa Wijfje stopt per direct met professioneel schaatsen. De dertigjarige rijdster uit Ter Aar maakte haar besluit vrijdagavond bekend via Instagram. Hiermee beëindigt de voormalige Nederlandse kampioene op de 1.500 meter een loopbaan die werd gekenmerkt door grote successen bij de junioren en belangrijke titels bij de senioren. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", zo laat de schaatsster weten aan haar volgers. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen…"
Een paar dagen geleden werd de schaatswereld al overvallen door het nieuws dat Dione Voskamp haar loopbaan beëindigde. Het besluit van Wijfje komt aan het einde van een seizoen waarin zij via een opvallende 'hybride route' probeerde terug te keren naar de top. Nadat haar contract bij Team Albert Heijn Zaanlander niet werd verlengd, sloot zij zich aan bij het Development Team Fryslân en trainde zij regelmatig mee met de Poolse nationale selectie onder leiding van Henk Hospes. Hoewel zij onlangs nog een bronzen medaille wist te veroveren in het eindklassement van het NK Allround, bleek dit niet voldoende om haar grote droom te verwezenlijken.
Gemis van de Olympische Spelen weegt zwaar
De belangrijkste reden voor haar afscheid lijkt het missen van de Olympische Winterspelen in Italië te zijn. Tijdens het kwalificatietoernooi in december slaagde Wijfje er niet in om een startbewijs af te dwingen. Voor de schaatsster was het pijnlijk om het toernooi vanaf de zijlijn te moeten volgen. "Want in mijn achterhoofd wist ik dat ik dit dus nooit meer zou halen, wanneer ik zou stoppen, dat een olympische medaille nooit meer iets is waar ik over zou kunnen dromen", zo schrijft zij over de gemiste kans op een medaille.
Ondanks de teleurstelling over de Spelen kijkt Wijfje met een positief gevoel terug op wat zij in de loop der jaren heeft gepresteerd. Naast haar nationale titel op de 1.500 meter in 2020, werd zij tweemaal Europees kampioen op de ploegenachtervolging en won zij zilver op de WK afstanden. In haar juniorentijd was zij nagenoeg onverslaanbaar met meerdere wereldtitels. "Ik mag enorm trots zijn op wat ik in alle jaren heb bereikt", aldus Wijfje.
Ze benadrukt daarbij dat zij veel plezier heeft beleefd aan de sport en de vriendschappen die zij daaraan heeft overgehouden. "Hoeveel plezier ik door en met de sport heb beleefd. Wat ik heb behaald. Ik mag even stil staan bij alle medailles, records en vriendschappen die er wel zijn. En Trots, dat ben ik."
Privégeluk met Marcel Bosker
Buiten de ijsbaan vond Wijfje het geluk bij collega-schaatser Marcel Bosker. Het tweetal hield hun huwelijk, dat in mei 2024 plaatsvond, een vol jaar geheim voor de buitenwereld. Pas vorig jaar mei maakten zij wereldkundig dat zij in het huwelijksbootje waren gestapt. Terwijl Bosker dit jaar nog actief was op het ijs in Milaan, kiest Wijfje er nu voor om haar schaatsen definitief op te bergen. De reacties uit de schaatswereld op haar vertrek zijn hartverwarmend, met steunbetuigingen van tal van topschaatsers en - schaatsters via sociale media.
Overzicht belangrijkste medailles Melissa Wijfje
Toernooi | Jaar | Onderdeel | Medaille |
|---|---|---|---|
EK Afstanden | 2018 | Ploegenachtervolging | Goud |
EK Afstanden | 2020 | Ploegenachtervolging | Goud |
NK Afstanden | 2020 | 1500 meter | Goud |
WK Afstanden | 2020 | Ploegenachtervolging | Zilver |
EK Afstanden | 2020 | Massastart | Brons |
NK Allround | 2026 | Eindklassement | Brons |
WK Junioren | 2015 | Allround / 1500m / 3000m | Goud |
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.