Olympische schaatsrel binnen TeamNL: 'Ze krijgen dikke middelvinger van mij'

Marcel Bosker, schaatser bij TeamNL
© IMAGO - Marcel Bosker, schaatser bij TeamNL
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
5 feb. 2026, 12:46
5 feb. 2026, 12:49

Marcel Bosker is de enige Nederlander die met een helm rijdt op de Olympische Winterspelen. De 29-jarige schaatser zou eigenlijk een speciale olympische helm van de KNSB ontvangen, maar die is nooit bij hem aangekomen. Daarom uit de 5 kilometer-rijder stevige kritiek op TeamNL.

Bij de NK Afstanden eind vorig jaar pakte Bosker overtuigend de overwinning op de 5.000 meter. Achteraf ging de aandacht echter niet uit naar zijn nationale titel, maar naar zijn helm. Volgens de ervaren schaatser levert de helm een kleine, maar belangrijke winst per ronde op. "Als je houding optimaal is, kan het je misschien drie honderdsten per ronde geven. Of het nu sneller is of niet, moet iedereen voor zichzelf uitzoeken. Maar voor mij werkt het", stelde hij destijds tegenover Schaatsen.nl.

Artikel gaat verder onder video

Uiteraard rijdt Bosker tijdens de Winterspelen ook met zijn helm, maar niet met de olympische helm die hij van de schaatsbond had moeten krijgen. Hij wilde graag een exemplaar met een verwijzing naar de Spelen, bijvoorbeeld met de iconische Olympische ringen. "Ze zeiden vanaf dag één: 'We gaan dat voor je regelen.' En vorige week zeggen ze ineens: 'We gaan het toch niet doen.' Dan krijgen ze ook een dikke middelvinger van mij", sneert de schaatser in gesprek met het Algemeen Dagblad.

Schaatsrel binnen TeamNL op Winterspelen

Daarom trainde Bosker donderdag met zijn eigen Team Reggeborgh-helm, al was de sponsornaam afgeplakt. Tijdens de race op zondag rijdt hij met een neutrale witte helm, hetzelfde model dat hij ook gebruikt bij de wereldbekerwedstrijden. "Dit is gewoon een beetje raar. Ik voel me een beetje gepasseerd. Als ze van tevoren zeggen: 'Nee, doen we niet.' Prima. Dan kun je zelf nog iets regelen. Voor de Spelen hadden ze er toch iets van kunnen maken?" De KNSB heeft nog geen reactie gegeven aan de krant. Komende zondag komt Bosker in actie op de 5.000 meter in Milaan.

Nederland gaat een historisch aantal medailles winnen

9.1%

90.9%

22 stemmen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.