Opvallende houding Jutta Leerdam zorgt voor ergernis: 'Het was geen gezicht'

Jutta Leerdam
© IMAGO - Jutta Leerdam
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
8 dec. 2025, 11:37
8 dec. 2025, 11:37

Ben van der Burg stoort zich tijdens schaatswedstrijden aan de lichaamshouding van Jutta Leerdam. De 26-jarige topschaatsster haar linkerhand steevast op een bepaalde manier hangen. De oud-schaatser begrijpt echter niet waarom de meervoudig wereldkampioen ervoor kiest om dat te doen.

Afgelopen weekend greep Leerdam de overwinning op de 1.000 meter tijdens het World Cup-weekend in Thialf. Op de 500 meter werd ze vervolgens verslagen door Femke Kok, maar alsnog was de schaatsster erg tevreden met haar prestaties. "Elke race maak ik meer progressie. Heel blij met dit weekend", zo schreef ze op Instagram. Desondanks denkt Van der Burg dat er nog veel winst te behalen valt voor Leerdam, zo vertelt hij tegenover Schaatsen.nl. "Die linkerhand van Jutta, waar ik me kapot aan erger..."

Artikel gaat verder onder video

Van der Burg: "Dat je op dit niveau niet je balans kunt houden en je linkerhand niet normaal kunt doen. Ik bedoel: die remt haar hoor, als die er op het rechte eind als een malle bij hangt. Jutta verliest de 1.000 meter in Milaan op 0,05, waarna er allerlei berekeningen volgen die uitwijzen dat ze heeft verloren door dat linkerhandje. Je zou de 1.000 meter eens moeten terugkijken die ze won in Heerenveen. Het was geen gezicht. Jutta is Westlandse, ik ook. Ik heb haar hoog zitten en vind het fantastisch hoe ze het doet. Maar ze rijdt wel met een lam handje."

Kritiek Jutta Leerdam

De inmiddels 57-jarige Van der Burg kende zijn grootste successen in 1990. In dat jaar werd hij Nederlands kampioen allround, won hij op de NK afstanden zowel de 1500 als de 5000 meter, en pakte hij zilver op het WK allround.

Lees meer over:

Jutta Leerdam

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.