Joy Beune maakt indruk bij eerste optreden in olympisch seizoen

Joy Beune
© IMAGO - Joy Beune
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
12 okt. 2025, 12:52
12 okt. 2025, 12:52

Joy Beune is het olympisch seizoen overtuigend begonnen. Tijdens een trainingswedstrijd in Thialf liet de schaatsster van Team IKO-X2O een ijzersterke indruk achter. Met een sterke tijd op de 3000 meter bewees Beune klaar te zijn voor de NK afstanden, die eind deze maand van start gaan.

Voor Beune was de trainingswedstrijd in Thialf haar eerste optreden sinds de WK afstanden in maart, waar ze goud won op de 1500 meter, 3000 meter én op de ploegenachtervolging. Daarmee bracht de schaatsster haar totaal op vijf wereldtitels. In Heerenveen hoefde ze echter niet lang te wennen aan haar terugkeer op het ijs. Beune klokte een tijd van 4.01,81 en dat is maar een fractie langzamer dan haar winnende WK-rondje.

Artikel gaat verder onder video

Joy Beune maakt indruk

Voor de Nederlandse schaatsers staat het echte seizoen overigens op het punt van losbarsten. Van 31 oktober tot en met 2 november wordt in Thialf het NK Afstanden verreden, traditioneel een van de hoogtepunten van de nationale schaatskalender. Dit jaar zal de focus echter vooral op het OKT in december liggen, waar de felbegeerde tickets voor de Winterspelen in Milaan worden verdeeld.

Lees ook: Femke Kok rijdt verbluffende 1.500 meter tijdens training en verbetert baanrecord

Dankzij haar sterke vorm heeft Beune zich alvast in een uitstekende positie gemanoeuvreerd. De concurrentie is echter niet te onderschatten. In Inzell (Duitsland) kwam Martina Sábliková in actie tijdens een internationale trainingswedstrijd. De ervaren Tsjechische noteerde daar overtuigend de snelste tijd, maar die lag alsnog ruim vier seconden boven de tijd van Beune.

Lees meer over:

Joy Beune

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.