TV-gids: Waar en hoe laat wordt de slotdag van het OKT schaatsen uitgezonden?

Joy Beune
© IMAGO - Joy Beune
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
30 dec. 2025, 10:56
30 dec. 2025, 11:00

De Nederlandse topschaatsers moeten zich dinsdagavond nog één keer bewijzen in Thialf. Tijdens het allesbeslissende olympisch kwalificatietoernooi (OKT) worden de laatste olympische startbewijzen verdeeld. De schaatswedstrijden worden live op televisie uitgezonden.

Normaal gesproken zijn Merel Conijn, Marijke Groenewoud en Joy Beune de vrouwen die vanaf 17.45 uur strijden om de startbewijzen voor de 5 kilometer. Maar onder anderen Sanne in 't Hof en Bente Kerkhoff mogen niet worden onderschat. Na haar teleurstelling op de 1.500 meter zal Beune ongetwijfeld op revanche uit zijn. De nummers één en twee kwalificeren zich sowieso voor de Spelen. Beune en Groenewoud hebben hun ticket voor de 3.000 meter al binnen, terwijl Conijn nog even in de wachtkamer zit met haar derde plek.

Artikel gaat verder onder video

De 1.500 meter bij de mannen is van groot belang in de KNSB-matrix. De nummers één en twee op deze afstand gaan sowieso naar de Olympische Winterspelen in Milaan. Ook een derde plek lijkt vaak voldoende. Op het koningsnummer van het schaatsen strijden onder meer Kjeld Nuis, Joep Wennemars, Tim Prins, Tijmen Snel en Wesly Dijs om een startbewijs. De race begint rond 19.00 uur.

OKT op televisie

Tijdens het OKT worden alle wedstrijden live uitgezonden door de NOS. Op NPO 1 is zondagmiddag vanaf 17.25 uur alle actie live te volgen. De uitzending begint met een korte voorbeschouwing en om 17.45 uur gaat de 5.000 voor vrouwen van start. De mannen beginnen om 18.58 uur aan de 1.500 meter. De wedstrijden zijn overigens ook te volgen via een livestream te volgen op NOS.nl en in de NOS-app. Mark Tuitert, Erben Wennemars en Ireen Wüst zijn de analisten in Thialf.

Lees meer over:

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.