De Nederlandse schaatsers hebben naast een medaille gegrepen op het WK Allround in Thialf. Chris Huizinga was op de zevende plek de beste Nederlander. De wereldtitel ging naar Sander Eitrem uit Noorwegen.
In de eerste rit stonden Van de Bunt en Huizinga in een rechtstreeks duel tegenover elkaar. Eerstgenoemde maakte een sterke start en leek snel een comfortabele voorsprong te pakken, maar het 21-jarige talent zakte volledig in. Zijn landgenoot wist erover te gaan en zette met een tijd van 12.49,43 de toon, ruim acht seconden sneller dan Van de Bunt. Al snel werd echter duidelijk dat er geen medaille voor Nederland in zat, want beide tijden verdwenen snel uit de top van het klassement.
Van de Bunt eindigde uiteindelijk als achtste, terwijl Marcel Bosker de slotafstand niet eens haalde. Het is daarmee voor het eerst in twintig jaar dat Nederland bij zowel de mannen als de vrouwen geen wereldkampioen allround levert. Het zilver gaat in Thialf naar Metodej Jilek uit Tsjechië en het brons is voor de Pool Vladimir Semirunniy.
Geen medaille voor Nederland
🟠Totaalstand
| RG | NAAM | RESULTAAT |
|---|---|---|
| 1 | Sander Eitrem | 145.804 |
| 2 | Metodej JÃlek | 146.117 |
| 3 | Vladimir Semirunniy | 146.243 |
| 4 | Jordan Stolz | 147.170 |
| 5 | Peder Kongshaug | 147.413 |
| 6 | Riccardo Lorello | 148.401 |
| 7 | Chris Huizinga | 148.770 |
| 8 | Stijn van de Bunt | 149.252 |
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.