Hansi Flick overweegt om Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong een linie terug te halen. De 29-jarige international van het Nederlands elftal wordt tijdens recente trainingen namelijk nadrukkelijk getest als centrale verdediger. Volgens de Spaanse radiozender Cadena SER heeft die keuze niet alleen te maken met de moordende concurrentie op het Catalaanse middenveld, maar spelen vooral twijfels rond de fysieke belastbaarheid van zijn rechterknie een doorslaggevende rol.
De Jong speelde dit seizoen nog geen minuut voor de koploper van Spanje. De spelbepaler raakte tijdens het WK 2026 met Oranje geblesseerd aan de binnenband van zijn rechterknie. In overleg met de medische staf van FC Barcelona werd destijds besloten om hem via een conservatieve weg, zonder operatie, te laten herstellen. De middenvelder traint inmiddels weer mee met de selectie, maar de clubleiding wil absoluut geen onnodige risico's nemen met zijn inzetbaarheid.
Mogelijke rolverandering in Catalaanse defensie
Clubwatcher Santi Ovalle meldt namens de Spaanse radiozender dat trainer Hansi Flick de middenvelder volop uitprobeert in het hart van de defensie. De technische staf ziet die omvorming naar de achterhoede als een reële optie voor de ontmoetingen die op het programma staan. Omdat de spoeling op het middenveld allerminst dun is, zijn de basisplaatsen op zijn vertrouwde positie momenteel bijzonder duur.
Bovendien weegt het medische plaatje zwaar mee in het experiment van Flick. Omdat er destijds geen chirurgische ingreep aan de knieband plaatsvond, bestaat er binnen de club angst voor mogelijke instabiliteit in het gewricht. Centraal achterin hoeft een speler beduidend minder vaak fel te remmen, te kappen en te sprinten. En juist die plotselinge versnellingen zijn het handelsmerk van De Jong wanneer hij het spel verdeelt vanaf het middenveld.
Flick bevestigt defensieve plannen
Op de persconferentie stak trainer Hansi Flick niet onder stoelen of banken dat hij de Nederlander inderdaad ziet als een serieuze optie voor de defensie. Toen hem gevraagd werd of De Jong achterin kan spelen, gaf de trainer open kaart. "Natuurlijk kan hij daar spelen. We hebben verschillende mogelijkheden en Frenkie is een van de opties voor de positie van centrale verdediger", liet de Duitse trainer weten.

Flick ging daarnaast dieper in op het revalidatietraject van Frenkie de Jong, die zaterdag tegen Real Betis mogelijk al bij de wedstrijdselectie kan zitten. "Misschien is hij er tegen Betis weer bij. Zijn herstel verloopt goed, hij heeft geen pijn, maar hij heeft tijd nodig en die gaan we hem geven." Volgens Spaanse media is de kraker tegen Real Madrid op 25 oktober het voornaamste doel. De clubleiding wil koste wat het kost voorkomen dat de Oranje-international opnieuw tegen een blessure aanloopt.
Lovende woorden van ploeggenoot Cubarsí
Rondom het Champions League-duel met Galatasaray kreeg ploeggenoot Pau Cubarsí eveneens vragen over de positie van de routinier. De 19-jarige verdediger sprak vol lof over zijn teamgenoot, maar onderstreepte tegelijkertijd diens uitzonderlijke kwaliteiten op het middenveld.
"Hij heeft een spectaculair niveau, maar op zijn eigen positie behoort hij tot de beste spelers ter wereld. Hij zal op die positie zijn niveau halen en voor onze selectie heel belangrijk zijn", aldus Cubarsí over de Oranje-international. Frenkie de Jong werd in voorgaande seizoenen overigens al vaker noodgedwongen opgesteld in het centrum van de verdediging, waar zijn voetballend vermogen en kalmte aan de bal de ploeg direct houvast boden.
Of De Jong definitief naar de verdedigingslinie verhuist, staat overigens nog niet vast. De medische staf en de trainers kijken de komende weken eerst hoe zijn knie reageert op de eerste wedstrijdminuten.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.