Nederland knokt zich terug van ruime achterstand en bereikt halve finales op EK

Simone van de Kraats in actie voor Nederland
© IMAGO - Simone van de Kraats in actie voor Nederland
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
1 feb. 2026, 22:42
1 feb. 2026, 22:44

De waterpolosters zijn als groepswinnaar door naar de halve finales op het EK in Portugal. Zondagavond speelde Oranje gelijk tegen (13-13). Daardoor kan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis nog altijd hun Europese titel prolongeren.

Nederland begon sterk aan de wedstrijd tegen Spanje. Maartje Keuning verraste de Spaanse keepster met een fraaie lob en zette Nederland al snel op voorsprong. Daarna raakte Oranje echter de grip kwijt op de wedstrijd. De voorsprong verdween en Spanje nam het initiatief over, met een snelle uitloop naar 1-5 als gevolg.

Artikel gaat verder onder video

Oranje liet zich echter niet uit het veld slaan en toonde veerkracht door in het tweede kwart terug te komen tot 4-5. Kitty Lynn Joustra nam twee treffers voor haar rekening en Lieke Rogge voegde daar nog een doelpunt aan toe. Vlak na de rust was Joustra opnieuw scherp, waardoor de stand weer in evenwicht kwam. Het spel van Nederland werd gaandeweg wat slordiger en onder meer Bente Rogge liet een grote kans voor open doel liggen.

Waterpolosters naar halve finales

Toch herpakte Nederland zich op tijd. Met twee treffers zette Lola Moolhuijzen de regerend Europees kampioen opnieuw op voorsprong: 7-6. In de slotfase liep de spanning hoog op. Spanje nam opnieuw een voorsprong van twee doelpunten, wat voor Nederland uitschakeling zou hebben betekend. Ook nu toonde Oranje echter veerkracht en vocht het zich terug. Het 13-13 gelijkspel bleek uiteindelijk voldoende voor groepswinst en een plek in de halve finale.

Lees meer over:

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.