Mathieu van der Poel blikt terug op Tour de France: 'Zelfs nu voel ik het nog'

Mathieu van der Poel voor de camera van de NOS
© NOS - Mathieu van der Poel voor de camera van de NOS
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
18 aug. 2025, 13:53
18 aug. 2025, 14:32

Mathieu van der Poel maakte afgelopen weekend zijn rentree op de fiets tijdens Profronde in Etten-Leur. Tijdens de Tour de France moest de Nederlander opgeven vanwege een longontsteking. Daar heeft hij nog steeds last van.

Als wielrenner is het volgens Van der Poel niet ongewoon om verkouden te worden. "Want je slaapt niet in de beste hotels. Met de hele tijd ook de airco erbij. Daarnaast komen we met veel mensen in contact", legt hij uit aan het Algemeen Dagblad. Tijdens de Ronde van Frankrijk werd de wielrenner echter zieker dan normaal. "Zelfs nu voel ik het nog. Op de tweede rustdag van de Tour heb ik heel de middag afgezien in bed. Totdat het echt niet meer ging. In de avond is besloten om naar het ziekenhuis te gaan. Toen bleek dat het niet goed was."

Artikel gaat verder onder video

Mathieu van der Poel blikt terug op Tour de France

Van der Poel vervolgt: "Ik had serieus wat blaasjes achter mijn longen. Lang geleden dat ik mij zo slecht heb gevoeld. Omdat ik dacht dat het een gewone verkoudheid was en dat ik hooguit een beetje ziekjes was, hoopte ik na de rustdag iets beter te zijn. Maar het werd allemaal maar erger. Ik ben twee tot drie dagen doorgegaan, terwijl ik mij niet goed voelde. In de etappe voor de rustdag zat ik nog in de vlucht, maar ook dat ging niet zo goed. Daarna werd het slechter en slechter. Moet wel zeggen dat het echt een teleurstelling was om uit de Tour te stappen."

Lees ook: Dit verdienden Thymen Arensman en Mathieu van der Poel in de Tour de France

Door zijn opgave ging er een streep door de plannen van Van der Poel in de laatste week. "Het groen was sowieso lastig geworden", nuanceert hij, maar de etappewinnaar had grootste plannen voor de laatste dag. "Dat deed nog het meeste pijn. Op tv heb ik ervan genoten. De eerste keer Montmartre is uniek. En de rit die Kaden Groves (zijn teamgenoot, red.) wint, was ook een mooie kans geweest. En ik had graag La Plagne en Mont Ventoux gereden, omdat ik er vaak op stage ben geweest."

Lees ook: Nederlandse wielrenners betrapt op valsspelen: 'Een grote schijnvertoning'

Van der Poel hoopt dat de rit door Montmartre niet eenmalig was. "Je kan het ook om het jaar doen. Ik was één van de eerste om te zeggen dat het jammer is voor de sprinters, voor hen blijft er de laatste week namelijk niks meer over. Als de organisatie ergens een extra vlakke sprintrit tussen kan steken, heeft het voor hen meer nut om in koers te blijven. Maar het spektakel dat je had met Montmartre is ook mooi om te zien."

Lees ook: Ceylin del Carmen Alvarado getrouwd met oud-profwielrenner: 'Officieel de jouwe'

Dit najaar richt Van der Poel zich vooral op het WK mountainbike. Het WK op de weg in Rwanda slaat hij over, maar wellicht staat de wielrenner wel aan de start van het EK. "Die is met potlood omcirkeld in de agenda. Een mooie trui om te dragen. Maar het deelnemersveld zal wel heel sterk zijn als ik zie dat Pogacar en Evenepoel ook gaan. Het is niet zeker dat ik het EK ga rijden." Deze week rijdt de Nederlander de Reweni Tour. "Vooral om wat competitie te hebben voordat ik naar het mountainbiken ga. Renewi of het EK wordt mijn laatste wegwedstrijd dit jaar.”

Lees meer over:

Mathieu van der Poel

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.