Thymen Arensman wint tweede etappe in de Tour: 'Het voelt alsof ik droom'

Thymen Arensman
© IMAGO - Thymen Arensman
MeeMetOranje MeeMetOranje
25 jul. 2025, 18:51
26 jul. 2025, 11:39

Thymen Arensman heeft zijn naam definitief verbonden aan deze Tour de France door op fenomenale wijze de etappe naar La Plagne te winnen. Tijdens de slotklim van de 19de etappe liet de Nederlander de absolute topfavorieten, waaronder Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, achter zich.

Ingekorte etappe

De etappe van vandaag werd ingekort tot iets meer dan 93 kilometer vanwege een uitbraak van de veeziekte in de omgeving van de Col des Saisies. Na een rustig begin ontbrandde de strijd na de eerste tussensprint, die gewonnen werd door Jonathan Milan. De Italiaanse sprinter was echter niet de enige die zijn benen liet spreken, want ook Arensman ging op zoek naar zijn kans.

Artikel gaat verder onder video

Arensman houdt Vingegaard en Pogacar achter zich

Met nog 14 kilometer te gaan zette de Nederlander zijn allesbeslissende actie in. Eerst werd hij nog wel teruggepakt door Pogacar, echter bij de tweede actie kwam hij wel een kilometer later los. Hij kon zijn voorsprong vasthouden en kwam uiteindelijk met 15 seconden voorsprong over de finish. Voor de tweede keer deze Tour komt hij als winnaar over de streep. Zijn eerste ritzege boekte hij vorige week in de Pyreneeën.

"Het voelt alsof ik droom"

"Ik kan het niet geloven, om al er al één te winnen uit de ontsnapping was al geweldig. Maar nu, vanuit de favorietengroep tegen de sterkste renners ter wereld. Het voelt alsof ik droom." zo citeert het AD.  Boogerd was voor Arensman de laatste winnaar op La Plagne, dat was in 2002.

Lees meer over:

Tour De France

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.