Michael van Gerwen heeft een zeer moeilijk jaar achter de rug. Begin dit jaar kwam er een einde aan het huwelijk met zijn ex-vrouw Daphne en daarnaast is zijn vader ernstig ziek. Door alle ellende vielen de resultaten van Mighty Mike erg tegen dit jaar. Nu kijkt hij uitgebreid terug op 'rampjaar' 2025.
Naar eigen zeggen heeft Van Gerwen het 'zwaarste jaar van zijn leven' achter de rug, zo vertelt hij in de podcast Darts Draait Door van Sportnieuws.nl. Vooral de scheiding heeft een diepe wond geslagen, waardoor hij lange tijd in de put zat. Inmiddels gaat het gelukkig weer wat beter met de drievoudig wereldkampioen. "We (hij en Daphne, red.) hebben goede regelingen en contact over de kinderen. Dat is het belangrijkste, ook voor de toekomst van de kinderen. We hebben allebei een nieuw leven en daar moeten we mee door."
Desondanks blijft de situatie lastig voor Van Gerwen, die ook voor zijn ernstig zieke vader moet zorgen. "Dat doet allemaal veel met me. Dit was honderd procent zeker het zwaarste jaar van mijn leven. Maar ik kan er moeilijk de hele tijd stil bij blijven staan; ik moet ook door. Dingen een plekje proberen te geven en dat gaat met vallen en opstaan. Ik moet het helemaal alleen doen. Niemand kan me hierbij helpen. Dat heeft tijd nodig en soms meer tijd dan ik mezelf soms gun. Dat moet ik voor lief nemen."
Michael van Gerwen kijkt terug op 2025
Inmiddels begint Van Gerwen zich steeds beter te voelen in zijn 'nieuwe leven'. Hij heeft daardoor steeds meer aandacht voor het darten en zijn honger naar succes is weer helemaal terug. "Ik wil weer goed presteren", vertelt Mighty Mike, die realiseert dat het niet alleen om topsport draait. "Een goede vader zijn, dat is het belangrijkst. De balans vinden gaat steeds beter. Maar het is niet altijd alleen maar goed of rustig. Je hebt met kinderen en emoties te maken. Om dat af en toe een plekje te geven, is niet makkelijk."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.