Max Verstappen heeft op Sepang zijn eerste poleposition van het jaar veroverd. De Red Bull-coureur was in de kwalificatie voor de Grand Prix van Maleisië vanaf het begin de snelste man op de baan en bleef ook in Q3 overeind, waardoor hij zondag vanaf de eerste plek mag vertrekken.
De kwalificatie begon onder droge omstandigheden, nadat de regenkans eerder op de dag nog flink hoger werd ingeschat. Voor alle coureurs lag er meteen druk op de eerste snelle ronde, omdat de zachte band door de hoge slijtage maar kort goed leek te werken. Verstappen liet zich daar niet door afleiden en zette in Q1 direct de toon met een 1.36,477, waarmee hij een halve seconde sneller was dan Kimi Antonelli.
Genieten geblazen op Sepang
Ook Ferrari liet zich in de openingsfase zien. Lewis Hamilton en Charles Leclerc reden op de mediumband en kwamen toch dicht in de buurt van Verstappen. Uiteindelijk sloot de Nederlander Q1 als snelste af. De grootste verrassing was dat beide Aston Martins doorgingen naar Q2. Voor Lance Stroll was het zelfs de eerste keer dit seizoen dat hij de tweede kwalificatiesessie haalde.
In Q2 ging Verstappen op dezelfde manier door. Met een 1.35,696 was hij opnieuw de snelste, bijna vier tienden voor Antonelli en bijna drie tienden voor Leclerc. Antonelli leek even in de problemen te komen nadat hij zijn rondetijd verloor door track limits, maar de WK-leider wist zich uiteindelijk alsnog veilig naar Q3 te rijden. Liam Lawson, Fernando Alonso, Carlos Sainz, Stroll, Franco Colapinto en Arvid Lindblad vielen af.
Daarmee was al duidelijk dat Verstappen een serieuze kans had op zijn eerste pole van 2026. De laatste poleposition van de Nederlander dateerde van de Grand Prix van Abu Dhabi in het jaar ervoor. In Q3 maakte hij die verwachting meteen waar. Met nog zes minuten op de klok zette Verstappen de snelste tijd neer en was het verschil groot: drie tienden op Isack Hadjar en zelfs een halve seconde op Hamilton.
Hadjar had voor de race al een gridstraf van vijf plaatsen vanwege een motorwissel, maar kwam in de beslissende fase wel sterk voor de dag. Antonelli koos voor slechts één run en kwam niet aan de tijd van Verstappen, waardoor hij achter de beide Red Bull-coureurs bleef steken.
In de slotfase leek Verstappen niet direct op weg naar verbetering, terwijl verschillende concurrenten wel sneller gingen. Toch vond de Nederlander in de tweede sector nog tijd en hield hij de eerste plek vast. Daarmee pakte hij in Maleisië zijn eerste poleposition van het jaar en gaf hij Red Bull een ideale uitgangspositie voor de race op Sepang.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.