Max Verstappen is vrijdag matig begonnen aan het raceweekend in Groot-Brittannië. De viervoudige wereldkampioen noteerde vrijdag de zesde tijd in de enige vrije training op het circuit van Silverstone. De coureur van Red Bull Racing was bijna een seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die de tijdenlijst aanvoerde.
De 28-jarige Nederlander kwam nog vol optimisme aan in Engeland, nadat een grote update aan zijn RB22 vorige week uitstekend leek uit te pakken. Tijdens de Grand Prix van Oostenrijk zette Verstappen met een tweede plaats zijn beste seizoensprestatie neer. Toch loopt het in Silverstone vooralsnog minder soepel voor de renstal, die dit seizoen worstelt met de nieuwe technische reglementen. Zowel de kopman van Red Bull, die momenteel zevende staat in de WK-stand, als zijn teamgenoot Isack Hadjar begonnen aan de sessie. Toen de zachte banden in de slotfase tevoorschijn kwamen, moesten zij echter veel tijd toegeven. Hadjar eindigde uiteindelijk met de achtste tijd, net achter zijn stalgenoot.
Ferrari en Mercedes vooraan op iconisch circuit
Hamilton heeft op het voormalige vliegveld al negen overwinningen op zijn naam staan en lijkt ook deze editie over goede papieren te beschikken. De Brit, die bezig is aan zijn eerste jaar in dienst van Ferrari, was ruim twee tienden sneller dan WK-leider Kimi Antonelli. De pas negentienjarige Italiaan van Mercedes domineert momenteel de ranglijst met 171 punten. Charles Leclerc, de teamgenoot van Hamilton bij de Italiaanse formatie, klokte de derde tijd en gaf zes tienden toe op de koploper.
George Russell, die afgelopen weekend in Oostenrijk nog de overwinning greep voor Mercedes, droomt eveneens van een zege in zijn thuisrace. De 28-jarige coureur moet dan wel extra snelheid zien te vinden, aangezien hij in de training 0,678 seconden tekortkwam op Hamilton en genoegen moest nemen met de vierde plaats.
Regerend wereldkampioen Norris worstelt met snelheid
Bij McLaren liep het vrijdag evenmin op rolletjes. Lando Norris, die vorig jaar op Silverstone voor het eerst zijn thuisrace wist te winnen, had grote moeite om het juiste ritme te pakken. De regerend wereldkampioen begon de sessie met drie ronden zonder tijd doordat hij buiten de baan raakte. Uiteindelijk kwam de Brit niet verder dan de zevende positie, met een achterstand van ruim een seconde op de snelste man. Zijn teamgenoot Oscar Piastri maakte halverwege de training een schuiver, wat volgens de Australiër te wijten was aan versleten banden. Hij wist zijn bolide uit de bandenstapel te houden, kon zijn weg vervolgen en noteerde de vijfde tijd.
Kortstondig onderzoek naar Verstappen
Het incident van Piastri leidde tot een kort onderzoek naar Verstappen. De wedstrijdleiding keek of de Nederlander mogelijk te hard had gereden onder de gele vlag, maar de internationale autosportbond FIA kwam al snel tot de conclusie dat dit niet het geval was. Verstappen gaf eerder deze week na een simulatieronde voor Silverstone al aan dat het rijden op het circuit 'verre van natuurlijk' aanvoelt.
Omdat er in Groot-Brittannië een sprintweekend wordt afgewerkt, het vierde van dit seizoen, is er slechts één vrije training beschikbaar voor de teams. Later op de vrijdag, om 17.30 uur Nederlandse tijd, staat de kwalificatie voor de sprintrace op het programma. De daadwerkelijke sprintrace wordt zaterdagmiddag om 13.00 uur verreden. Na het raceweekend op het iconische circuit, waar in 1950 de allereerste Formule 1-race werd gehouden, staan er later in het jaar alleen nog sprintraces gepland in Zandvoort en Singapore.
Tijdschema GP Groot-Brittannië 2026
Vrijdag 3 juli
VT1: 13.30 – 14.30 uur
Sprintkwalificatie: 17.30 - 18.15 uur
Zaterdag 4 juli
Sprint: 13.00 - 14.00 uur
Kwalificatie: 17.00 - 18.00 uur
Zondag 5 juli
Race: 16.00 - 18.00 uur
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.