Max Verstappen onthult nieuwe geluid F1-motoren: 'Hij maakt herrie!'

Max Verstappen tijdens de persconferentie
© IMAGO - Max Verstappen
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
24 dec. 2025, 11:29
24 dec. 2025, 11:29

Hoewel Max Verstappen momenteel volop geniet van zijn winterstop, kijkt hij ook al uit naar de start van het nieuwe seizoen. Volgend jaar zullen de nieuwe auto’s én motoren hun intrede doen. Hoe de krachtsverhoudingen zullen liggen, blijft nog onduidelijk, maar over het geluid van de nieuwe power unit is de viervoudig wereldkampioen niet ontevreden.

Sinds 2014 is het iconische Formule 1-geluid van de V10-motoren verdwenen, door de introductie van de hybridemotoren, die simpelweg een ander geluid produceren. In de afgelopen jaren zijn er verschillende ideeën geopperd om het 'ouderwetse geluid' terug te brengen. Zo onderzocht de FIA de mogelijkheid om V8- of V10-motoren weer in te zetten, maar dan op honderd procent duurzame brandstoffen. Tot dusver zijn er echter nog geen concrete plannen om de oude krachtbronnen terug te brengen. Eind volgende maand zullen de nieuwe auto's voor het eerst het circuit op gaan tijdens de eerste wintertest in Barcelona.

Artikel gaat verder onder video

Mercedes en Honda hebben op social media al de eerste geluiden van hun nieuwe power units gedeeld. Verstappen vertelt in Talking Bull dat ook de Red Bull-Ford-motor behoorlijk wat geluid produceert. "Hij maakt herrie", grapt de coureur. Op iets serieuzere toon vervolgt hij. "Ik bedoel, het klonk best wel goed. Het klonk zeker als een motor. Je hoort het terwijl dat ding op een testbank staat, maar het klonk goed. Ik weet niet zeker of ze iets hebben gedaan met het geluid, maar het maakte wel een goed geluid. Het is zeker geen V10, maar ik hoop dat het ook goed zal klinken op de baan!"

Nieuwe geluid F1-motoren

In het verleden sprak Verstappen zich overigens al positief uit over een eventuele terugkeer van de V10-motoren: "Voor de pure emotie van de sport is een V10-motor absoluut veel beter dan wat we nu hebben. Ik kan me nog herinneren dat ik als kind op het circuit rondliep en het geluid van die motoren hoorde, dat brengt zoveel meer beleving. De auto's waren destijds langzamer dan wat we tegenwoordig hebben, maar het gevoel dat zo'n motor je geeft... Dat valt gewoon niet te beschrijven en is totaal niet te vergelijken met wat we nu hebben." Hij overweegt zelfs om zijn carrière te verlengen bij een 'rentree' van de oude krachtbronnen. "Misschien wel, ja. Het spreekt in ieder geval veel meer aan dan wat we nu hebben."

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.