RC Strasbourg heeft Emmanuel Emegha voor één wedstrijd geschorst vanwege zijn uitspraken in de media en provocerende gebaren richting het publiek. Volgens de Franse media heeft de schorsing deels te maken met de media-optredens van de aanvoerder. Bij het Nederlands elftal deed de spits vorige maand opvallende uitspraken over zijn club.
In het WK-kwalificatieduel met Polen (1-1) debuteerde Emegha vorige maand voor het Nederlands elftal. Na de wedstrijd deed hij tegenover verschillende media enkele opvallende uitspraken over zijn transfer naar RC Strasbourg. "Ik vroeg me eerst af wat ik daar zou moeten gaan doen. Ik kon ook naar veel andere clubs. Maar mijn zaakwaarnemer zei dat ik alleen naar Strasbourg moest gaan luisteren. Terwijl ik niet eens wist in welk land dat was. Ik dacht dat Strasbourg in Duitsland lag."
Een andere reden voor de schorsing was het provocerende gedrag van Emegha na een doelpunt tegen Paris FC (2-3 winst). Na zijn transfer naar Chelsea kreeg de spits veel kritiek, waarop hij een stiltegebaar richting het thuispubliek maakte. Met zijn vinger op de lippen richtte hij zich specifiek tot de harde kern van Strasbourg, die boos waren over zijn aanstaande overstap. "Deze beslissing werd genomen nadat de speler onlangs de waarden, verwachtingen en regels van de club niet respecteerde", schrijft de club op de website. "Hij zal na deze wedstrijd tegen Toulouse weer terugkeren in de selectie."
Schorsing Emmanuel Emegha
Emegha keert na zijn schorsing weer snel terug in de selectie. Strasbourg maakte bekend dat hij volgende week weer beschikbaar is in de Conference League-wedstrijd tegen Aberdeen. De Oranje-international was dit seizoen al in elf wedstrijden goed voor zeven doelpunten en twee assists in dienst van Strasbourg.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.