Eredivisie-uitblinker jaagt op Oranje-rentree: 'Dáár is hij héél goed in'

Marco van Basten en Ruud Gullit aan tafel bij Rondo
© Ziggo Sport - Marco van Basten en Ruud Gullit aan tafel bij Rondo
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
16 dec. 2025, 09:06
16 dec. 2025, 09:24

Guus Til is de afgelopen weken in topvorm. Bij PSV was hij dit seizoen elf keer trefzeker in zestien competitiewedstrijden. Nourdin Boukhari vindt dan ook dat de gelegenheidsspits van de Eindhovenaren in het Nederlands elftal thuishoort.

"Iedereen is lovend over PSV, maar als je ziet hoeveel moeite ze hadden met Heracles Almelo...", stelde Marco van Basten maandagavond aan tafel van de voetbaltalkshow Rondo op Ziggo Sport. De Eindhovenaren hadden het afgelopen weekend lastig, maar pakten wel drie punten. Ruud Gullit ziet daarom weinig reden tot zorg na de nipte zege (4-3). "Dat mag ook wel, want ze spelen ook Champions League. Dan is het toch knap dat ze die wedstrijd winnen."

Artikel gaat verder onder video

Gullit was vooral onder de indruk van één PSV'er. "Til was al goed, maar ik denk dat hij nu overtuigd heeft. Wordt hij uitgenodigd voor Oranje?", zo vraagt de voormalig Oranje-international zich af. "Ik zou hem er altijd bij willen hebben. Dat zijn goudzoekers. Die lopen altijd wel ergens in de zestien", reageerde Boukhari. "Het is net alsof hij een magneet heeft in zijn voeten. Hij maakt altijd de 1-0 of de winnende, omdat ze altijd positie kiezen en daar is hij heel goed in."

Lof voor Guus Til

Til werd vorig jaar voor het eerst sinds 2022 weer eens opgeroepen voor het Nederlands elftal. De middenvelder annex aanvaller debuteerde in 2018 voor Oranje. Hij deed destijds mee in een vriendschappelijke interland tegen Portugal (0-3 zege) op 23 maart. De rechtspoot staat momenteel op zes interlands, waarin hij één keer scoorde. Bij PSV was hij dit seizoen elf keer trefzeker in zestien competitiewedstrijden. Daarnaast scoorde hij tweemaal in de Champions League.

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.