Guus Hiddink is tevreden over de prestaties van het Nederlands elftal. Oranje is tot dusver ongeslagen in de WK-kwalificatiecyclus en lijkt zich volgende maand eenvoudig te plaatsen voor het toernooi. Volgens de voormalig bondscoach ontbreekt er echter één belangrijk element: uitdagende tegenstanders.
Hoewel het Nederlands elftal afgelopen week twee eenvoudige overwinningen behaalde in de WK-kwalificatieduels met Malta (0-4) en Finland, was er ook kritiek op het spel. Hiddink begrijpt dat het voor spelers lastig is om zich volledig te motiveren tegen kleinere tegenstanders. "Het is heel moeilijk om zulke wedstrijden op een hoog niveau te spelen", legt hij uit in De Maaskantine van Sportnieuws.nl. "Je moet daar gewoon simpel, het klinkt heel zakelijk, met de drie punten weggaan. Als het kan, dan kan het op een mooie manier en is het prima. Maar als het niet kan, dan is het zo. Je zag de slordigheid in de passing. Dat gebeurt in deze wedstrijden."
Guus Hiddink positief
Volgens Hiddink wordt het Nederlands elftal totaal niet uitgedaagd in wedstrijden tegen zwakkere landen. "Je ziet Virgil van Dijk na zeven minuten al die terugspeelbal geven, dat zal hem bij Liverpool niet overkomen", zo doelt de voormalig bondscoach op het verschil met de Premier League. Volgens de oud-trainer van onder meer PSV en Chelsea worden de teksten van Ronald Koeman daarom algemener. "Sommige spelers kunnen er wel tegen. Je kan het bij een aantal persoonlijk maken, zonder ze af te branden."
Lees ook: Slechts één Jong Oranje-speler voldoet aan Ronald Koeman-criteria voor WK 2026
De bondscoach moet volgens Hiddink wel altijd voor de groep blijven staan. "Maar dat wil niet zeggen dat je niet een kritische noot mag kraken. Alleen je betrekt jezelf daar ook bij. Het is niet zij, maar wij." De oud-speler van onder meer De Graafschap en NEC ziet dat Koeman een goede band met zijn spelers heeft, maar dat hij ook scherp blijft. "Je voelt altijd wel een sfeer van: niet te ver gaan jongens, want ik heb wel een stekelig antwoord klaar."
Lees ook: Justin Kluivert maakt midden in seizoen opvallende overstap na sterk Oranje-optreden
Hiddink heeft veel vertrouwen in de komende interlandperiodes, ondanks het gebrek aan serieuze tegenstand in de voorgaande wedstrijden. "Ik denk dat de jongens al wel ervaren genoeg zijn, de bondscoach ook. Ik zag ze spelen in Valencia destijds tegen Spanje en daar speelden ze heel goed. Dat is toch het bewijs dat ze met de wereldtop kunnen matchen. Ze zijn redelijk op elkaar ingespeeld. Het is fijn dat ze al een langere periode bij elkaar zijn. Je ziet diverse spelers na een half jaar in de Premier League qua intensiteit groeien."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.