Marco van Basten komt ineens met totaal ander geluid over Mexx Meerdink

Marco van Basten aan tafel bij Rondo
© Ziggo Sport - Marco van Basten aan tafel bij Rondo
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
12 aug. 2025, 09:25
12 aug. 2025, 11:08

Marco van Basten vermoedt dat AZ-trainer Maarten Martens een goede reden heeft om Mexx Meerdink niet op te stellen. De voormalig Oranje-international denkt dat er mogelijk iets aan de hand is met de talentvolle spits. Volgens Van Basten zou dat verklaren waarom Troy Parrott altijd de voorkeur krijgt bij AZ.

Meerdink wordt gezien als 'één van de grootste talenten van AZ. Veel analisten voorspellen hem een glanzende toekomst en verwachten dat een debuut bij het Nederlands elftal niet lang meer op zich zal laten wachten. Toch moest de spits vorig seizoen genoegen nemen met een rol achter Parrott. Naarmate het seizoen vorderde, groeide de 22-jarige aanvaller in vorm. De verwachting was dat Meerdink zijn Ierse concurrent bij de start van het nieuwe seizoen zou voorbijstreven.

Artikel gaat verder onder video

Marco van Basten trekt Mexx Meerdink-conclusie

Tot dusver blijft Martens echter vasthouden aan Parrott, die zijn vertrouwen ruimschoots terugbetaalt met zeven doelpunten in de eerste vier officiële wedstrijden. In de voetbaltalkshow Rondo op Ziggo Sport werd maandagavond de spitspositie van AZ besproken, waarbij de meeste analisten vinden dat Meerdink een kans verdient. Alleen Van Basten deelt die mening niet en kijkt totaal anders naar de situatie van de jonge aanvaller.

Lees ook: Ronald Koeman vertrekt mogelijk bij Nederlands elftal: 'Zijn er niet mee bezig'

"Ik kan me niet voorstellen dat als hij dit elke week doet, dat AZ hem dan niet opstelt", begon Van Basten zijn verhaal. Rafael van der Vaart counterde vervolgens dat Meerdink het wekelijks laat zien bij invalbeurten, maar dat hij nooit de kans krijgt in de basis. "Ik kan me niet voorstellen dat een trainer niet kiest voor zijn beste voetballer", herhaalt Van Basten. "Als dit daadwerkelijk de beste speler is van AZ, omdat hij dat wekelijks laat zien, zal elke trainer hem in het veld zetten. Er zal dus ook wel wat aan hem schelen, want trainers zijn dagelijks met die gasten aan het werk."

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.