Esmee Brugts meldt zich maandag niet bij de selectie van de Oranje Leeuwinnen voegen. De aanvalster van FC Barcelona heeft een blessure opgelopen. Ze heeft zich daarom noodgedwongen afgemeld bij bondscoach Arjan Veurink.
Zondagavond miste Brugts ook de competitieontmoeting met Levante UD. FC Barcelona deelde het slechte nieuws zaterdagavond op sociale media. "Brugts zal deze wedstrijd missen vanwege een tendinopathie van de iliotibiale band aan de buitenkant van haar rechterknie." Dit is een overbelastingsblessure waarbij de peesplaat langs de buitenkant van het bovenbeen geïrriteerd raakt.
"In overleg met de medische staf van de Nederlandse selectie is bovendien besloten dat zij niet zal deelnemen aan de interlands en in Barcelona blijft om haar herstel voort te zetten", zo schrijft FC Barcelona op X. Veurink heeft geen vervanger opgeroepen voor Brugts en het is nog niet bekend hoelang de 22-jarige Oranje-international uit de roulatie zal zijn.
Esmee Brugts geblesseerd
De Oranje Leeuwinnen spelen op vrijdag 28 november een oefenwedstrijd tegen Portugal in Braga. Die wedstrijd begint om 20.45 uur (Nederlandse tijd). Op dinsdag 2 december volgt een thuiswedstrijd tegen Zuid-Korea, in het stadion van RKC Waalwijk. Daar wordt ook om 20.45 uur afgetrapt. Daphne van Domselaar en Lineth Beerensteyn ontbreken ook al door blessureleed in de selectie van het Nederlands elftal.
ℹ️ Esmee Brugts is injured and will not join the national team next week. No replacement will be called up.#PORNED #NEDKOR
— OranjeLeeuwinnen (@oranjevrouwen) November 22, 2025
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.