Al maanden wordt er volop gespeculeerd over de samenstelling van de ploeg voor de ploegenachtervolging. Met één opvallende aanpassing wil bondscoach Rintje Ritsma dinsdag meedoen om de medailles. Erben Wennemars heeft daar echter weinig vertrouwen in.
Zondagmiddag verzekerden de mannen zich maar net van een plek in de halve eindstrijd. In de kwartfinales kwamen Marcel Bosker, Stijn van de Bunt en Chris Huizinga in actie, maar de bondscoach kiest nu voor een andere samenstelling. Eerstgenoemde, die speciaal voor de ploegenachtervolging is meegenomen naar de Olympische Winterspelen, moet zijn plek afstaan aan Jorrit Bergsma.
"De series waren matig. Ze hebben echt met de hakken over de sloot de laatste vier gehaald. Als ze rijden zoals zondag, dan worden ze geen olympisch kampioen", zegt Wennemars in het NOS-programma Studio Olimpico. "Er moest iets veranderen en dat heeft Ritsma gedaan. Die heeft het hele team overhoop gegooid. Good old Bergsma mag eindelijk meerijden op een olympische ploegenachtervolging. Hij krijgt op zijn veertigste de kans om wel mee te rijden. Dat is wel een risicootje."
Kritiek op Rintje Ritsma
"Maar het kan ook zijn dat Rintje denkt: Ik probeer het gewoon. Als het misgaat, heb ik nog een frisse kracht in de naam van Bosker in de race om brons", vervolgt Wennemars, die beseft dat Nederland weinig kans maakt om Italië te verslaan in de halve finale. De Italianen klokten in de kwartfinales nog de snelste tijd van alle landen. "Ze hebben Bosker eruit gehaald, omdat hij niet zo veel snelheid had. Nu hebben ze Bergsma erin gezet, die nog minder snelheid heeft. Dus dat is een beetje lastig."
Ritsma heeft al laten weten dat zijn team mogelijk gas terugneemt als halverwege de halve finale duidelijk is dat een plek in de eindstrijd niet meer haalbaar is. Wennemars vindt dat een schandalige instelling. "Je bent op de Olympische Spelen, dan ga je op voorhand toch geen genoegen nemen met een wedstrijd om brons. Dan ga je altijd vol voor de winst. Altijd, maximaal. Dat is wat ik mis bij Rintje. Hij is toch een beetje onzeker eigenlijk."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.