Het eerste World Cup-weekend verliep voor TeamNL enigszins teleurstellend. Hoewel er enkele fraaie overwinningen werden geboekt, stelden onder anderen Kjeld Nuis en Marijke Groenewoud teleur. Verschillende schaatstoppers zijn nu gedegradeerd naar de B-groep voor de wedstrijden in Calgary.
De A-groep bestaat uit de beste schaatsers ter wereld, maar om het programma niet te lang te maken, worden er selecties gemaakt. De prestaties van de schaatsers bepalen in welke groep ze mogen starten. Nuis, die tijdens de World Cup in Salt Lake City nog in de A-groep reed, werd gediskwalificeerd op de 1.000 meter. Hierdoor moet hij tijdens de wereldbekerwedstrijd in Calgary in de B-groep rijden op die afstand. Een goed resultaat levert vervolgens weer een promotie naar de A-divisie op.
Naast Nuis zijn ook Groenewoud en Elisa Dul gedegradeerd. Groenewoud eindigde als negentiende op de 1.500 meter en Dul als veertiende op de 3.000 meter. Ook Marcel Bosker, die tijdens de World Cup in Amerika geblesseerd raakte aan zijn scheenbeen, behoort tot de degradanten. Naar verwachting is hij wel weer fit in Calgary, waardoor hij waarschijnlijk snel terugkeert in de A-divisie. Stefan Westenbroek viel hard op de eerste 500 meter en valt ook terug naar de B-groep.
Schaatstoppers gedegradeerd
Sebastian Diniz wist op zijn beurt na zijn degradatie op de eerste 500 meter weer terug te keren naar de A-groep, met een snelle tweede rit in de B-groep. In Calgary is het overigens acht uur vroeger dan in Nederland en dat is nadelig voor de schaatsfans in Nederland.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.