Tijdens de ploegenachtervolging zorgden de mannen zondagavond voor een opvallend moment. Tijdens de World Cup in Calgary wisselde Nederland tijdens de rit opeens van volgorde. Hoewel dat volgens bondscoach Rintje Ritsma onderdeel van de tactiek was, begrijpt Mark Tuitert helemaal niks van die keuze.
Tegenwoordig kiezen bijna alle landen ervoor om de hele rit in dezelfde volgorde te rijden en elkaar te duwen. Bij Nederland nam Marcel Bosker zondagavond echter in de eerste twee ronden de leiding, om vervolgens af te zakken naar de laatste plek, achter Chris Huizinga en Beau Snellink. Volgens Ritsma wilde de ploeg op deze manier een sneller begin dan vorige week realiseren, toen het onderdeel in Salt Lake City voor de mannen uitliep op een grote teleurstelling. De tactiek werkte naar behoren, want TeamNL greep een knappe bronzen medaille.
Na afloop gaf Ritsma bij de NOS aan dat Nederland de tactiek waarschijnlijk zal blijven hanteren. De bondscoach verwacht dat andere landen de wissel mogelijk ook zullen overnemen, nu deze strategie bij Huizinga, Bosker en Snellink succesvol blijkt. Tuitert hekelt echter de tactiek van het drietal. "Ik ben heel benieuwd naar die data. Ik weet dat Amerikanen al sinds 2019 in de windtunnel staan. Die hebben hele analyses gemaakt over wat het kost en het kost een halve seconde per wissel. De Noren, die olympisch kampioen zijn, hebben het getest en ook zij komen uit op niet-wisselen. Dat wisselen sneller zou zijn, is voor mij totaal nieuw", stelt hij bij de NOS.
Kritiek op ploegenachtervolging
"Ik ben heel erg sceptisch", vervolgde Tuitert. "Volgens mij is het niet sneller. Het verschil is dat de startsnelheid van Huizinga niet snel genoeg is. En dat waag ook ik te betwijfelen. Als Bosker start, laat hem dan daar rijden en dan moet Huizinga hem duwen. Dat zou ook kunnen. Het is een pragmatische oplossing, omdat het zo langzaam ging vorige week heeft Bosker de trein geleid. Maar nog steeds gaat het in het begin moeizaam. Ik weet niet of dit het beste idee is. Een halve seconde kost het om te wisselen dus je laat ergens iets liggen. Het is de oplossing die nu de meeste zekerheid geeft."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.