Zusjes Velzeboer blikken terug op Spelen: 'Dat was de grootste teleurstelling'

Michelle (links) en Xandra Velzeboer
© Eva - Michelle (links) en Xandra Velzeboer
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
25 feb. 2026, 09:05
25 feb. 2026, 09:14

Xandra Velzeboer beleefde een uiterst succesvolle Olympische Winterspelen en veroverde twee gouden medailles. In haar schaduw kende haar zus, Michelle Velzeboer, echter een teleurstellend toernooi in Italië. De 22-jarige shorttrackster ging op bijna al haar afstanden onderuit en kon daardoor geen rol van betekenis spelen.

"De val met de relay was wel de grootste teleurstelling voor mij deze Spelen", vertelde Michelle Velzeboer dinsdagavond in de talkshow Eva. "Maar nu het een beetje bezonken is ben ik wel blij dat ik het allemaal mee heb mogen maken. En natuurlijk Xan haar successen. Maar dat niet alleen, die van de hele ploeg. Ik had graag zelf onderdeel geweest van zo’n succes, maar ik weet dat ik er dichtbij ben."

Artikel gaat verder onder video

Michelle Velzeboer: "Na die 500 meter was ik net geweest. Daar was ik niet blij, maar op het moment dat zij moest vergat ik wat er was gebeurd. Ik hoopte op dat moment dat zij haar droom waar zou maken. Dat is gelukt. Toen was ik superblij en stond ik ook te springen. Op dat moment was ik wel aan het genieten van haar succes. Maar een tijdje later kwam mijn eigen teleurstelling weer boven."

Teleurstelling Michelle Velzeboer

Haar oudere zus was ook te gast aan tafel bij Eva Jinek. "Ik ben heel trots op haar. Ze heeft aan iedereen laten zien wat voor goede shorttrackster ze is en uit welk hout ze is gesneden. De resultaten zijn misschien niet zoals gehoopt en ze had gekund", aldus Xandra, die zag dat Michelle erg veel pech had op de aflossing. "De Canadese zet eigenlijk af naar binnen, terwijl wij daar gewoon zaten. Het vallen hoort er bij als je zo goed bent, iedereen rijdt op het scherpst van de snede. Het is voor ons een doel om samen op het podium te staan, maar dan wel met een mooie strijd. Dat zou ik wel heel vet vinden."

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.