Rafael van der Vaart reageert op drankgeruchten rond Studio Voetbal

Rafael van der Vaart reageert op drankgeruchten rond Studio Voetba
© NOS - Rafael van der Vaart reageert op drankgeruchten rond Studio Voetba
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
20 mei 2026, 11:42
20 mei 2026, 11:56

Rafael van der Vaart heeft toegegeven dat hij voorafgaand aan de allerlaatste uitzending van Studio Voetbal enkele glazen wijn heeft gedronken. De oud-voetballer reageerde woensdagochtend in de ochtendshow van Coen Swijnenberg en Sander Lantinga op de geruchten dat de analist afgelopen zondag onder invloed aan tafel zat bij het NOS-programma. Volgens de voormalig Oranje-international vielen de alcoholische versnaperingen zwaarder dan gebruikelijk.

Tijdens de radio-uitzending op zender JOE werd Van der Vaart gevraagd of hij in Roemenië iets had meegekregen van de ophef die na de talkshow was ontstaan. De voormalige tafelgast wist direct waar de presentatoren op doelden en benoemde zelf de geruchten over vermeende dronkenschap. Kijkers van het praatprogramma hadden zich zondagavond tijdens de uitzending al op sociale media uitgesproken over de ogenschijnlijk onscherpe houding van het vaste gezicht van de show.

Artikel gaat verder onder video

Van der Vaart geeft verklaring voor opvallend optreden

Van der Vaart ontkende stellig dat er sprake was van dronkenschap, maar gaf wel een verklaring voor het opvallende optreden. "Het was de laatste uitzending", vertelde de oud-voetballer op de radio. "Ik vloog er in de ochtend heen en ik ging nog even een uurtje liggen, diep geslapen. Ik denk, toch de laatste uitzending, ik neem inderdaad even twee, drie wijntjes", aldus de voormalige tafelgast. De analist gaf toe dat de uitwerking daarvan was onderschat. "Ik moet eerlijk zeggen: ze vielen wat zwaarder dan normaal. Dat gaat mij niet meer gebeuren", voegde Van der Vaart daaraan toe.

Einde van Studio Voetbal na 24 jaar

Dat een dergelijk incident zich niet meer zal herhalen, heeft ook te maken met het definitieve einde van Studio Voetbal. Het iconische voetbalprogramma viel afgelopen zondag na 24 jaar ten prooi aan grootschalige bezuinigingen bij de publieke omroep. De presentatoren van de radioshow merkten op dat het programma inmiddels is gestopt, waarop hun gast instemmend reageerde. "Het gaat niet meer gebeuren", reageerde de voetbalanalist. "Het is uit als een nachtkaars helaas", zo besloot de Ziggo Sport-analist.

Tina Nijkamp
© Instagram - Tina Nijkamp

Het fragment uit de radioshow werd kort na de uitzending verder verspreid, mede doordat media-expert Tina Nijkamp de opvallende uitspraken deelde via haar Instagram-kanaal. Zij plaatste een screenshot van de dialoog, waarin duidelijk werd dat de voormalig analist van de NOS inderdaad had toegegeven dat er voorafgaand aan de slotuitzending was gedronken.

Lees meer over:

Rafael van der Vaart

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.