Mike Verweij vindt dat Nigel de Jong zich moet beraden op de toekomst van de specialist die het Nederlands elftal adviseert over standaardsituaties. In de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië (1-3) incasseerde Oranje opnieuw een tegentreffer uit een hoekschop. Het was niet de eerste keer op het WK 2026 dat Nederland op die manier werd geklopt.
Hoewel Nederland de groepswedstrijd eenvoudig won, incasseerde de ploeg opnieuw een tegendoelpunt uit een standaardsituatie. Aan het begin van de tweede helft liet Hazem Mastouri zich door niets en niemand tegenhouden. Bij een hoekschop verschalkte de spits Jan Paul van Hecke en Virgil van Dijk in de lucht. Dat stemt Verweij ongerust. "Ronald Koeman had het er voor het toernooi over dat hij een set-piece coach had, iemand die Nederland adviseerde over de spelhervattingen", zegt de journalist in de podcast Kick-off van De Telegraaf.
"Ik weet niet wie het is en dat wordt ook angstvallig stilgehouden, maar die moeten ze misschien toch ontslaan", aldus Verweij. Volgens de journalist is er namelijk sprake van een terugkerend probleem bij het Nederlands elftal. "Als je op zo'n toernooi tegen niet de allergrootste tegenstanders als Japan (2-2) en Tunesië al doelpunten uit corners tegen krijgt, dan is dat heel erg zorgelijk. Elke goal uit een spelhervatting kan uiteindelijk het einde van je toernooi betekenen. Misschien moet Koeman toch eens openbaren wie die specialist is."
Standaardsituaties
Valentijn Driessen deelt die mening echter niet. Volgens hem ligt de verantwoordelijkheid vooral bij de Oranje-internationals op het veld. "Die man zegt gewoon: dit en dit is je zone en zo moet je het doen. Je kan ook zeggen dat Oranje scoort uit een set-piece en dan doen ze het dus wel goed. Ze scoren vaker uit een set-piece dan ze ooit gedaan gedaan hebben. Ook omdat de ballen eerder niet altijd even goed voor kwamen moet ik eerlijk zeggen."
"Teun Koopmeiners heeft wat dat betreft de beste trap, maar hij staat er niet in, dus daar kan je niet op vertrouwen", aldus Driessen. "Het gaat erom dat de spelers zich gewoon aan hun taken houden en dat doen ze niet. Dat heeft met scherpte en concentratie te maken."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.