Het Nederlands elftal is als groepswinnaar door op het WK 2026. Donderdagnacht rekende Oranje eenvoudig af met Tunesië: 1-3. Komende dinsdag is Marokko in Monterrey (Mexico) de eerstvolgende horde voor de ploeg van Ronald Koeman.
Om 01.00 uur (Nederlandse tijd) begon het Nederlands elftal met één wijziging aan het laatste groepsduel. Omdat Micky van de Ven op scherp stond, nam Nathan Aké zijn plek in de basis over. Om dezelfde reden begon ook Crysencio Summerville opnieuw op de bank. Daar zat de buitenspeler in ieder geval droog, want in Kansas City kwam de regen met bakken uit de lucht. Even werd gevreesd dat het noodweer voor uitstel zou zorgen, maar dat scenario bleef uit. Ondanks de verstoorde voorbereiding schoot Oranje uit de startblokken. Al na twee minuten kwam Nederland op voorsprong, nadat Ellyes Skhiri de bal van dichtbij ongelukkig achter zijn eigen doelman werkte.
Enkele minuten later sloeg Nederland opnieuw toe, toen Brian Brobbey van dichtbij raak schoot. Daarna zakte het tempo wat weg, al kregen Cody Gakpo en Frenkie de Jong nog goede mogelijkheden. Aan de andere kant had Bart Verbruggen een rustige eerste helft. De doelman hoefde slechts één keer echt in actie te komen. Ook na rust was de eerste kans voor het Nederlands elftal, maar Denzel Dumfries zag zijn schot geblokt worden. In de tussentijd was het gaan stortregenen en nam de kans op onweer toe. Hazem Mastouri liet zich daar alleen niet door tegenhouden, want de spits kopte uit het niets de aansluitingstreffer tegen de touwen. Bij een hoekschop verschalkte hij Jan Paul van Hecke en Virgil van Dijk.
Nederland verslaat Tunesië
Tot overmaat kwam Japan op voorsprong tegen Zweden, waardoor het Nederlands elftal zich geen enkele fout meer kon permitteren. Na een uur spelen maakte Van Hecke echter zijn fout goed door zijn eerste interlanddoelpunt binnen te koppen. Bij een hoekschop torende de mandekker hoog boven alles en iedereen uit, waarmee hij Nederland naar de knock-outfase leek te koppen. Tijjani Reijnders was even later dichtbij de 4-1, maar zag zijn inzet op de lat belanden. In het vervolgt werd er niet meer gescoord, waardoor Nederland eenvoudig met 3-1 won.
De zestiende finale tussen Nederland en Marokko staat in de nacht van maandag op dinsdag op het programma. De aftrap in Monterrey is vastgesteld op 03.00 uur (Nederlandse tijd). De Atlasleeuwen eindigden als tweede in Groep C met zeven punten, achter Brazilië dat dankzij een beter doelsaldo beslag legde op de groepswinst. Bij een overwinning op Marokko wacht een ontmoeting wachten met Zuid-Afrika of Canada in de achtste finales.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.