NOS verkoopt WK 2026-rechten: grote gevolgen voor Johan Derksen

De opstelling van het Nederlands elftal tegen Noorwegen
© IMAGO - De opstelling van het Nederlands elftal tegen Noorwegen
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
7 mei 2026, 16:28
9 mei 2026, 18:26

De NOS en Talpa Network hebben de uitzendrechten voor het WK 2026 verdeeld. Terwijl de publieke omroep de exclusieve rechten behoudt voor alle live-uitzendingen, heeft het commerciële mediabedrijf de rechten verworven om de samenvattingen van het eindtoernooi uit te zenden. De beelden zullen onder meer te zien zijn in een nieuw dagelijks programma op SBS6 dat gepresenteerd gaat worden door Sam van Royen.

Het WK 2026, dat op 11 juni van start gaat en voor het eerst 48 deelnemende landen telt, wordt afgewerkt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Gedurende het toernooi zendt de NOS alle 104 wedstrijden rechtstreeks uit via televisie, radio en de eigen online kanalen. Talpa mag op zijn beurt wedstrijdbeelden en fragmenten gebruiken in de eigen programmering.

Artikel gaat verder onder video

Deze publiek-private samenwerking is het resultaat van een tender die de NOS eerder uitschreef. Vanwege de bezuinigingen bij de publieke omroep, was het al duidelijk dat de NOS bereid was om een deal te sluiten met andere mediabedrijven rondom de WK-rechten.

Sam van Royen debuteert als presentator op SBS6

De samenvattingen vormen de rode draad in Het Oranje Café, een nieuw programma dat vanaf de openingsdag dagelijks om 17.00 uur te zien is op SBS6. Voor de 29-jarige Van Royen betekent dit zijn presentatiedebuut bij de zender. Naast dit nieuwe format keren ook de vertrouwde talkshows Vandaag Inside Oranje en De Oranjezomer terug, waarbij afhankelijk van het speelschema vaak dubbele live-uitzendingen rondom de duels gepland staan. Vanuit Noord-Amerika verzorgt Noa Vahle de verslaggeving op locatie, waarbij zij het Nederlands elftal op de voet volgt. In de week voorafgaand aan het toernooi warmt Johnny de Mol de kijker alvast op met De WK Kwis.

Bij de NOS is men te spreken over de constructie. Volgens NOS Sport-hoofdredacteur Xander van der Wulp sluit de deal aan bij de wens om vaker samen te werken met private partijen. "In deze samenwerking doen we waar we als NOS voor staan: de NOS brengt alle wedstrijden live en verzorgt de volledige verslaggeving van het WK op tv, radio en online", zo legt hij uit. "Talpa maakt aanvullend een tv-programma met samenvattingen. Zo vullen we elkaar aan en zorgen we dat het WK voor een zo groot mogelijk publiek te volgen is."

Ook vanuit Talpa klinken positieve geluiden over de gedeelde uitzendrechten. Maarten Meijs, CEO van Talpa Network, stelt dat de samenwerking naadloos past binnen de strategie van het bedrijf. "Door als commercieel mediabedrijf samen met de publieke omroep te werken, vergroten we niet alleen ons bereik, maar ook de impact van het WK-voetbal in Nederland", aldus Meijs. "Zo maken we het toernooi toegankelijk voor een breed publiek én creëren we nieuwe mogelijkheden voor partners en adverteerders."

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.