Oranje boekt zwaarbevochten zege op Servië en sluit af als groepshoofd

Joshua Zirkzee
© IMAGO - Joshua Zirkzee
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
Maak ons je Google-favoriet

Het Nederlands elftal van Xavi Hernández was zondag opnieuw te sterk voor Servië in de Nations League. Een week na de 1-2-overwinning in Belgrado boekte Oranje eenzelfde resultaat in het Philips Stadion in Eindhoven: 2-1. De winnende treffer in de honderdste interland van Virgil van Dijk kwam van de voet van Joshua Zirkzee. Een belangrijk resultaat voor Nederland, daar de ontmoeting tussen Griekenland en Duitsland met 0-0 eindigde. Nederland en Griekenland gaan met acht punten uit vier duels nu gezamenlijk aan kop in Groep A2 van de Nations League.

De eerste helft leek aanvankelijk vlekkeloos te verlopen voor Oranje, maar na een intensieve start en een doelpunt van Teun Koopmeiners kwam Servië steeds beter in de wedstrijd. De ploeg van Veljko Paunovic had zelfs op voorsprong kunnen komen. Een hard gelag voor Oranje, daar de traditionele tegentreffer na 35 minuten alweer was geïncasseerd. In de eerste tien minuten werd al snel duidelijk wat de rol van Teun Koopmeiners was. De naast jubilaris Van Dijk als verdediger geposteerde middenvelder stond met de bal vooral op het middenrif, waarna Micky van de Ven zijn plek in de verdediging overnam.

Artikel gaat verder onder video

Koopmeiners, die eerder dit jaar al als de hangende rechtsbuiten en controlerende middenvelder van Oranje fungeerde, was ook meteen de man van de uitdraaiende corner vanaf links. In het eerste halfuur zocht de ploeg van Xavi nadrukkelijk naar een openingsgoal. Noa Lang maakte het zijn tegenstander Kosta Nedeljkovic aan de linkerkant bij tijd en wijlen lastig, maar Oranje kwam niet verder dan een poging van Joey Veerman in de linkerhoek.

Oranje incasseert tegengoal voor twaalfde keer op rij

Toch was het na 31 minuten 1-0. Teun Koopmeiners sneed een vrije trap heel scherp aan, waardoor de bal zo buiten het bereik van de keeper in de linkerbenedenhoek viel. De voordelige marge van Nederland hield amper vier minuten stand. Na goed voorbereidend werk van Dusan Tadic en Aleksa Terzic liep Mihajlo Cvetkovic naar de eerste paal en kopte hij de bal over Bart Verbruggen in de verre hoek: 1-1.

Vlak voor de pauze kwam Servië bijna op 1-2 en weer zag de defensie van Oranje er niet goed uit. Na een mooie pass van Tadic kon Strahinja Pavlovic de wanorde in de defensie van Nederland niet afmaken. Zodoende was de eerste helft wederom typerend voor Oranje: de eerste de beste uitval van een defensief georiënteerde tegenstander over de flank, met diverse spelers, was meteen raak.

Xavi opteert voor vier wissels bij Oranje

Xavi Hernández koos na rust voor de entree van Joshua Zirkzee, als vervanger van de onzichtbare Mexx Meerdink. De bondscoach van Oranje had bijna een ander plan uit de kast kunnen trekken, maar Servië liet in de openingsminuut van de tweede helft een grote kans liggen. Cvetkovic kapte Koopmeiners vakkundig uit, maar zijn poging richting de linkerhoek miste precisie. Terwijl Xavi een driedubbele wissel aan het voorbereiden was, miste Tijjani Reijnders een grote kans op de 2-1. Na een heerlijke pass van Veerman mikte hij naast de rechterkruising. Niet veel later maakten Ruben van Bommel, Gjivai Zechiël en Jorrel Hato hun opwachting als vervangers van Lang, Joey Veerman en Ryan Gravenberch.

Oranje kwam achttien minuten voor het einde alsnog op de 2-1. Het was Zirkzee die de bal van heel dichtbij binnen kon tikken, na voorbereidend werk van Reijnders met links na een goede lage voorzet van Denzel Dumfries. Servië, met inmiddels Luka Jovic in de ploeg, zette nog aan in het restant van de compleet andere tweede helft, maar zonder resultaat. Na slordig balverlies van Koopmeiners kon Van de Ven ternauwernood voorkomen dat Jovic de 2-2 kon binnentikken, maar dat resulteerde wel in een handblessure. De verdediger kon niet meer verder en moest Oranje met tien man achterlaten. Dankzij een sublieme redding van Verbruggen op een schot van Nemanja Gudelj in de extra tijd bleef het 2-1.

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.