Georginio Wijnaldum hoeft niet te rekenen op een oproep voor het WK 2026. De middenvelder sprak onlangs de hoop uit om met het Nederlands elftal naar de Verenigde Staten te gaan. Volgens bondscoach Ronald Koeman gaat dat echter niet gebeuren.
Vorige week stelde Wijnaldum zich nog nadrukkelijk kandidaat voor een plek in de WK-selectie. "Natuurlijk wil ik naar het WK. Ik ga er alles aan doen om een kans te krijgen", zei de 35-jarige middenvelder in een interview met De Telegraaf. Met 16 doelpunten in 30 wedstrijden verkeert hij dit seizoen in uitstekende vorm, maar Koeman maakte zondagavond in het NOS-programma Studio Voetbal een einde aan zijn hoop. "Nee, hij staat niet op de lijst", klonk het.
Twee maanden geleden ging Wijnaldum langs bij Koeman voor een persoonlijk gesprek. "Het ging over de evaluatie van het EK 2024 en zijn rol daarin, omdat hij niet speelde. De evaluatie was redelijk laat, omdat hij er laat mee kwam", aldus de bondscoach. "Op het EK is hij drie keer ingevallen, dat vond hij achteraf te weinig. Hij was ook niet blij met zijn eigen rol. Daar hebben we over gesproken. Daar is totaal niet gesproken over het WK. Voor mij was dat namelijk een gepasseerd station, maar voor hem is dat nog niet duidelijk geweest."
Georginio Wijnaldum niet naar WK
Koeman hoorde via de media pas dat Wijnaldum zich nog beschikbaar stelt voor het Nederlands elftal en hoopt op deelname aan het WK. Tijdens hun persoonlijke gesprek heeft de middenvelder dat niet aangegeven. "Ik heb hem toen nog gebeld om te zeggen dat ik de voorkeur aan anderen geef. Ik heb hem sinds het EK niet meer geselecteerd en de voorkeur aan een aantal andere spelers op zijn positie. Daar ben ik heel tevreden over."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.