Olympisch kampioen stopt met schaatsen: 'Mooi afscheid op het hoogste podium'

Ted-Jan Bloemen (links) en Jorrit Bergsma
© IMAGO - Ted-Jan Bloemen (links) en Jorrit Bergsma
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
5 mei 2026, 15:43
6 mei 2026, 11:03

Na een lange loopbaan heeft Ted-Jan Bloemen een punt achter zijn carrière gezet. De Olympische Winterspelen in Italië vormden het slotstuk voor de Canadees. De 39-jarige topschaatser, die in Leiderdorp is geboren, eindigde als negende op de tien kilometer in Milaan.

Bloemen groeide op in Nederland en maakte lange tijd deel uit van TeamNL. Door tegenvallende resultaten koos hij er in 2014 voor om naar Canada te vertrekken. In het geboorteland van zijn vader sloot hij zich aan bij de nationale schaatsploeg, waar hij TJ Flowers definitief doorbrak. In 2018 veroverde hij olympisch goud op de tien kilometer én pakte hij zilver op de vijf kilometer. In 2020 werd hij bovendien wereldkampioen op die afstand.

Artikel gaat verder onder video

"Ik heb veel mooie momenten beleefd en mijn laatste race in Milaan was ook op een andere manier mooi', zegt Bloemen op de website van de ISU. "Niet vanwege de prestatie, maar wel vanwege het feit dat het een mooi afscheid was op het hoogste podium. Al mijn familie en mijn kinderen zaten in het publiek. Ik wil echt in het schaatsen actief blijven. Ik heb veel geleerd in mijn carrière en ik heb nog veel te brengen in mijn sport."

Ted-Jan Bloemen stopt

Bloemen trouwde in 2015 met Marlinde Kraaijeveld. In 2019 kregen zij samen een dochter. Op 17 december 2022 won de topschaatsser de tien kilometer in de B-groep met een nieuw persoonlijk, baan- en nationaal record (12.33,75). Dat was de snelste tijd van de dag, twaalf seconden sneller dan A-groepwinnaar Davide Ghiotto. Tot 9.200 meter reed Bloemen zelfs onder het schema van het wereldrecord van Nils van der Poel.

Lees meer over:

Olympische Winterspelen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.