De Grand Prix van Miami begint veel eerder door dreigend noodweer

Max Verstappen in de regen
© IMAGO - Max Verstappen in de regen
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
3 mei 2026, 09:58
3 mei 2026, 09:58

De Grand Prix van Miami is drie uur vervroegd vanwege dreigend noodweer. Max Verstappen begint daardoor al om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan de wedstrijd op het Miami International Autodrome. Over een afstand van 57 ronden wordt bij een normaal verloop de finish rond 20.30 uur verwacht.

De beslissing werd genomen na overleg tussen de lokale organisatie en de autosportfederatie FIA. "Dit besluit is genomen om zo min mogelijk verstoring van de race te garanderen en om het grootst mogelijke tijdsvenster te creëren om de Grand Prix onder de beste omstandigheden te voltooien en de veiligheid van coureurs, fans, teams en personeel voorop te stellen", stellen de organisatoren in een verklaring.

Artikel gaat verder onder video

De Grand Prix van Miami stond aanvankelijk gepland voor 16.00 uur lokale tijd, maar door voorspelde zware onweersbuien rond dat moment is het schema aangepast. Verstappen begint de race vanaf de tweede startplek. In de kwalificatie moest hij nipt zijn meerdere erkennen in Kimi Antonelli, die poleposition wist te pakken.

Grand Prix van Miami vevroegd

De race in Florida is in Nederland live te volgen via de streamingdienst Viaplay en het lineaire kanaal Viaplay TV. Daarnaast kunnen fans terecht bij F1 TV Pro voor extra functies zoals live telemetrie en onboardbeelden. Wie de Grand Prix niet rechtstreeks bekijkt, kan 's avonds een uitgebreide samenvatting zien bij de NOS. Ziggo Sport heeft de uitzendrechten voor livebeelden niet in handen, maar besteedt in het praatprogramma Race Café wel aandacht aan het raceweekend.

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.