Lando Norris heeft poleposition veroverd voor de sprintrace voor de sprintrace van de Grand Prix van Miami. In de kwalificatie, die de startvolgorde voor de korte race op zaterdag bepaalt, was de McLaren-coureur nipt de snelste. Max Verstappen klokte de vijfde tijd.
De echte tijdsverbeteringen in SQ1 werden pas in de slotminuten geboekt. Norris dook met een 1:28.723 ruim een halve seconde onder de tijd van Charles Leclerc, terwijl Oscar Piastri McLaren een één-tweetje bezorgde. Leclerc wist zich daarna nog tussen de twee papajakleurige wagens te nestelen, op slechts één honderdste van Norris. Verstappen koos ervoor geen tweede run te rijden, ging vroeg naar binnen en sloot de sessie af als zevende, achter Lewis Hamilton, Kimi Antonelli en George Russell.
Mercedes dook in SQ2 als eerste dit weekend in de 1:28. Russell opende de sessie met een 1:28.903. Verstappen volgde op slechts twee tienden, met Antonelli daar nog eens anderhalf tiende achter. Op dat moment hadden de Ferrari's en McLarens echter nog geen tijd neergezet. Leclerc ging vervolgens bijna een halve seconde sneller met een 1:28.470, terwijl Piastri tot op drie honderdsten aansloot bij de Monegask. Hamilton stond halverwege SQ2 op de derde plaats, terwijl Norris na een fout in bocht 14 genoegen moest nemen met P7.
Max Verstappen vijfde in sprintkwalificatie
In SQ1 en SQ2 werd er verplicht op de mediumband gereden, maar voor SQ3 schakelden alle teams over op de zachte compound. Iedereen koos voor slechts één run, waardoor de tien coureurs pas met nog drie à vier minuten op de klok de baan opgingen. Russell leidde het veld de pitstraat uit, gevolgd door Hamilton, Norris en de rest. Laatstgenoemde was uiteindelijk de enige die in de 1:27 wist te rijden. Met een 1:27.869 pakte hij poleposition. Antonelli kwam twee tienden tekort op de McLaren-coureur. Piastri en Leclerc delen morgen de tweede startrij na het behalen van respectievelijk P3 en P4. Verstappen maakte de top vijf compleet en bleef daarmee Russell voor.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.