Max Verstappen bekroont perfect weekend met allereerste zege in Singapore

Max Verstappen bekroont perfect weekend met allereerste zege in Singapore
Foto van Lars Leeftink Lars Leeftink
Maak ons je Google-favoriet

Max Verstappen heeft zondag de Grand Prix van Singapore gewonnen na een sterke race vanaf poleposition. De coureur van Red Bull Racing reed de hele wedstrijd aan de leiding op het Marina Bay Street Circuit en rekende daarmee definitief af met zijn mindere reeks op de baan, waar hij in negen eerdere pogingen nog nooit wist te winnen. Het zorgde voor een perfect weekend voor de Nederlander, nadat hij zaterdag ook al de sprintrace wist te winnen.

Bij de start kwam Verstappen meteen onder druk te staan van Charles Leclerc, die op gebruikte zachte banden was vertrokken. Verstappen hield de leiding vast door later te remmen voor bocht één en kon daarna direct een gat slaan. Waar Lewis Hamilton als enige voorin op de mediums begon, kozen de andere coureurs in de top vijf voor de zachte band.

Artikel gaat verder onder video

Uitvallers zorgen voor neutralisatie in openingsfase

In ronde acht van de race ging het voor het eerst mis toen Gabriel Bortoleto zijn Audi stil moest zetten door versnellingsbakproblemen. De wedstrijdleiding koos voor een korte virtual safety car, waarna Charles Leclerc besloot naar binnen te gaan voor mediums en als vierde weer de baan op kwam. Max Verstappen bleef juist buiten en bouwde zijn voorsprong uit, die rond ronde zeventien al 3,4 seconden was ten opzichte van zijn achtervolgers.

Niet veel later was het ook klaar voor Franco Colapinto, die zijn Alpine aan de kant zette met motorproblemen. Verstappen gebruikte dat moment om zijn pitstop te maken voor de gele band, al duurde die stop met 2,2 seconden even. Na veertig ronden werd Lance Stroll de derde uitvaller van de race door technische problemen met zijn Aston Martin.

Opmerkelijke boordradio en tactiek bij Red Bull

Met nog 22 ronden te gaan kwamen Charles Leclerc en Kimi Antonelli binnen voor een tweede stop, waardoor Lewis Hamilton even op plek twee kwam te liggen voordat zijn teamgenoot hem weer inhaalde. Vanaf de pitmuur van Red Bull Racing kreeg Max Verstappen toen een bijzondere boodschap over de radio te horen: "Oké Max, als je niet wil stoppen, zeg dan niks. Als je nog een keer wil stoppen, maak dan geluid."

Verstappen bleef op de baan, al ging hij in de laatste bocht nog wel even wijd. Leclerc reed op zijn nieuwe banden in één ronde tijd 2,3 seconden dicht, maar het gat was groot genoeg voor Verstappen om na 62 ronden met ruim zeven tellen voorsprong als winnaar over de streep te komen.

Inhaalraces en verschuivingen in het slot van de race

Achter de top twee wist Kimi Antonelli de derde plek vast te houden, ondanks waarschuwingen voor track limits en een melding over vloeistof in zijn cockpit. Lando Norris wist vlak voor het einde Lewis Hamilton nog te passeren en werd vierde, terwijl Oscar Piastri als vijfde over de finish kwam.

George Russell reed na een gridstraf vanaf plek negentien nog knap naar de negende positie. Het laatste punt ging naar Isack Hadjar, die na een motorwissel vanuit de pitstraat moest starten en uiteindelijk als tiende eindigde.

Lees meer over:

Formule 1 Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.