De Oranje Leeuwinnen behielden zaterdagavond de koppositie in Groep 2. In de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk sleepte Nederland knap een punt uit het vuur (1-1). Bij de ploeg van bondscoach Arjan Veurink was er één absolute uitblinker.
Nederland begon sterk aan de wedstrijd en kreeg al snel een goede kans via Wieke Kaptein. Gaandeweg de eerste helft nam Frankrijk echter het initiatief over, maar grote mogelijkheden bleven schaars. Vlak voor rust wist Frankrijk echter uit het niets te scoren via Marie-Antoinette Katoto: 1-0. Met nog een kwartier te spelen kwam Nederland langszij. Na een voorzet van Esmee Brugts kopte Kaptein de gelijkmaker binnen: 1-1.
Kaptein was volgens Mandy van den Berg ook de absolute uitblinker op het veld. "Ik vond haar , net als afgelopen dinsdag trouwens, echt heel agressief", zo klonk het bij de NOS. Echt een voortrekkersrol voor de rest van de groep. Echt voorop in de strijd, echt het team op sleeptouw genomen. En zelfs in de eindfase, die laatste sprint om voor de goal te komen, is voor mij wel veelzeggend."
Lof voor Wieke Kaptein
Ook Leonne Stentler was zeer onder de indruk van de razendsnelle ontwikkeling die Kaptein doormaakt. "Je vergeet bijna dat ze twintig jaar is, echt bizar. Het is ongelooflijk hoe snel zij is gekomen. Hoe volwassen ze ook al bij FC Twente was. En nu bij Chelsea… En nu kreeg ze de aanvoerdersband. Dat past mooi bij de naam, haha."
Kaptein benadrukte na afloop vooral dat het resultaat te danken was aan de hele ploeg. "Ik denk dat we als team zo goed hebben gespeeld. Ik ben zo trots op het team. Vanaf minuut één hebben we zo op onszelf gefocust. We zijn zo streng voor onszelf geweest. En dan dit kunnen presteren als team, kippenvel. Ik ben zo trots op het team, wat we vandaag weer hebben gepresteerd. Eigenlijk echt het hele team. Ik ben zo trots, ik heb er geen woorden voor."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.