Memphis Depay verschaft duidelijkheid: 'Deze meneer werkt met grotere spelers dan ik'

Memphis Depay in gesprek met ESPN
© ESPN - Memphis Depay in gesprek met ESPN
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
1 jun. 2026, 18:06
1 jun. 2026, 18:21

Memphis Depay heeft de zorgen over zijn fitheid in aanloop naar het WK 2026 weggenomen. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal meldde zich zaterdag vol vertrouwen in Zeist en geeft maandag aan dat zijn deelname aan het eindtoernooi wat hem betreft niet in gevaar is. Hoewel de revalidatie van een slepende hamstringblessure langer duurde dan gehoopt, stelt de aanvaller de aanhang gerust.

"Het had eigenlijk geen twijfel moeten zijn, maar de blessure heeft iets te lang geduurd", blikte de hoofdrolspeler terug op de afgelopen periode. Tegenover ESPN-verslaggever Pascal Kamperman voegde de 32-jarige Oranje-international daar vol overtuiging aan toe: "Mijn gevoel zegt dat het goed zit."

Artikel gaat verder onder video

De fysieke gesteldheid van Depay was de afgelopen maanden het belangrijkste gespreksonderwerp rondom Oranje. De aanvaller van Corinthians liep eind maart een kwetsuur op aan zijn rechterdijbeen tijdens een duel met Flamengo. Door een verkeerde krachtoefening bij zijn Braziliaanse werkgever liep het herstel vervolgens flinke vertraging op.

Bovendien kreeg de rechtspoot tijdens dit traject te maken met een kuitprobleem. Uiteindelijk maakte de Oranje-international pas eind mei zijn rentree op het veld, waardoor hij in de afgelopen maand slechts 75 officiële wedstrijdminuten noteerde.

Revalidatie met Spaanse specialist en rust in Brazilië

Om zijn herstel te bespoedigen, schakelde de spits de hulp in van Fermín Valera Garrido. "Hij is geen fysio, maar een specialist", vertelde de doelpuntenmaker voor de camera. "Hij vliegt overal heen. Het is niet dat hij voor de club werkt, al zou ik dat wel willen. Ik werk graag met 'm. Hij komt niet alleen naar Brazilië als ik geblesseerd ben, ook voor onderhoud. Deze meneer werkt met grotere spelers dan ikzelf", lichtte de routinier toe.

Dat de revalidatie niet vlekkeloos verliep, wil de aanvalsleider inmiddels achter zich laten. "Je moet bepaalde dingen doen als je geblesseerd bent, maar dat moet wel goed gebeuren. Het heeft geen zin om daarop terug te komen, want nu ben ik fit en bij het Nederlands elftal", klonk het stellig.

In zijn laatste dagen in Zuid-Amerika had Depay nog extra ritme kunnen opdoen in de Copa Libertadores tegen Club Atlético Platense, maar hij verdween na rust op de bank. Volgens de ex-PSV'er was dat een bewuste keuze van de technische staf. "Dat was geen goede wedstrijd tegen een Argentijns team dat veel aan het schoppen was. Toen zei de trainer: 'Doe maar niet, blijf binnen en ga fit naar Nederland'", legde hij uit.

Depay snapt dat er bij de buitenwereld de nodige vraagtekens waren rondom zijn persoon. "Jullie weten natuurlijk niet wat er achter de schermen gebeurt. Voor de buitenwereld zijn er dan misschien veel vraagtekens. Is hij wel fit? Wat doet hij? Nou, ik heb heel hard getraind. Ik ben niet heel erg van de nummers en data, van kilometers en afstanden. Men vindt dat nogal belangrijk. Maar mijn nummers zijn goed. Uiteindelijk moet je gewoon wedstrijden winnen en goed spelen."

Bondscoach Ronald Koeman temperde eerder al de verwachtingen door te benadrukken dat de aanvaller nog niet op honderd procent van zijn vermogen zit en een specifiek opbouwprogramma volgt. De komende periode moet uitwijzen of de fysieke reactie op de trainingen voldoende is om volledig wedstrijdfit aan de aftrap te verschijnen. De selectie, die later nog wordt aangevuld met Jurriën Timber, speelt woensdagavond eerst een uitzwaaiwedstrijd tegen Algerije in een uitverkochte Kuip.

Daarna reist de equipe af naar de Verenigde Staten voor een oefenduel met Oezbekistan op 8 juni in New York. Deze ontmoeting dient als tactische test voor de eerste groepswedstrijd tegen Japan, die op 14 juni om 22:00 uur Nederlandse tijd wordt afgewerkt in het AT&T Stadium in Arlington. "Als je kan spelen, ben je wat mij betreft fit. We hebben nu nog twee oefenwedstrijden, een paar goede trainingen en daar moet ik het mee doen", besloot de gretige international.

Heb jij er vertrouwen in dat Memphis Depay tijdens het WK weer de oude is?

54.5%

18.2%

27.3%

11 stemmen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.