Wim Kieft heeft stevige kritiek geuit op het functioneren van Nigel de Jong als directeur topvoetbal. De 63-jarige analist stoorde zich aan een recent interview met de KNVB-bestuurder en mist een duidelijke visie bij hem. Volgens de oud-spits van onder meer Ajax en PSV schiet hij zowel verbaal als inhoudelijk tekort.
In de NOS Voetbalpodcast laat Kieft er geen misverstand over bestaan wat hij van het uitgebreide interview met De Jong vond. "Ik vind het zoveel gebakken lucht wat De Jong roept", steekt de voormalig Oranje-international van wal. De analist zegt het volledige interview met de KNVB-directeur te hebben beluisterd, maar hield daar allerminst een positief gevoel aan over. "Het is totaal niet boeiend, inhoudelijk zwak, geen krachtige persoonlijkheid vind ik, niet echt een visie", luidt het harde oordeel.
Toch neemt Kieft het enigszins op voor De Jong door te benadrukken dat bestuurlijke kwaliteiten niet vanzelfsprekend zijn voor oud-voetballers. Daarbij steekt de oud-spits ook de hand in eigen boezem en wijst hij op zijn eigen beperkingen op dat vlak. "Dat geeft niet, want dat hebben heel veel ex-voetballers niet. Ik heb het zelf ook niet namelijk, maar ik ben niet verantwoordelijk bij de KNVB", klinkt het. De grootste ergernis van Kieft zit echter in het beleid rond de bondscoach en het gebrek aan duidelijke regie vanuit Zeist. "Wat het meest steekt bij de KNVB en De Jong is dat zij niet voor het WK hebben gezegd tegen Ronald Koeman: 'Wij willen nu weten of je doorgaat of niet'", verklaart hij stellig.
Kritiek op Nigel de Jong
Na het WK 2026 nam de KNVB afscheid van Koeman, waarna De Jong uiteindelijk Xavi Hernández als zijn opvolger aanstelde. Volgens Kieft had de voetbalbond veel daadkrachtiger moeten handelen als Koeman niet direct duidelijkheid kon geven over zijn toekomst als bondscoach. "Als hij dat nog niet kan zeggen, sorry maar dan gaan wij naar een bondscoach na het WK", schetst de analist. Hij besluit zijn betoog met een duidelijke waarschuwing aan De Jong over de onzekerheid die volgens hem heerst binnen de top van het Nederlandse voetbal. "Ik hoop voor Nigel dat het allemaal goed afloopt. Het is raar dat je niet van tevoren weet wie Koeman gaat opvolgen en wie daar de kandidaten voor zijn."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.