Oranjespeler met 54 speelminuten in laatste 2 maanden krijgt belangrijke WK-rol

Danny Blind in de studio van Ziggo Sport
© Ziggo Sport - Danny Blind in de studio van Ziggo Sport
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
31 mei 2026, 10:47
31 mei 2026, 10:47

Jurriën Timber kan op het WK 2026 een sleutelrol vervullen bij het Nederlands elftal. Danny Blind is enorm gecharmeerd van de kwaliteiten van de verdediger. De voormalig bondscoach verwacht dat de mandekker een vaste plek heeft in de plannen van Ronald Koeman.

Zaterdagavond maakte Timber zijn rentree tijdens de Champions League-finale tussen Paris Saint-Germain en Arsenal (1-1). Na een zenuwslopende strafschoppenserie trokken de Fransen uiteindelijk aan het langste eind en verlengden zij hun titel. De Oranje-international stond de afgelopen twee maanden aan de kant met een blessure, maar lijkt zijn fitheid op tijd terug te hebben voor het WK. Volgens Blind is dat een flinke opsteker voor het Nederlands elftal.

Artikel gaat verder onder video

"Dat is goed bezig, twee maanden eruit geweest", reageerde Blind in de nabeschouwing bij Ziggo Sport. "Dus als er geen terugslag volgt en alles is onder controle, dan kan hij ook een bepaalde frisheid meebrengen omdat hij twee maanden eruit is geweest." De oud-bondscoach van het Nederlands elftal heeft veel vertrouwen in de kwaliteiten van de 25-jarige Oranje-international. "Als hij gewoon goed is, in goede doen is en fit is, dan is hij zowel als rechtsback als rechtscentraal een fantastische optie."

Lof voor Jurriën Timber

Blind: "Hij is een moderne verdediger: snel, wendbaar en met voetbalend vermogen. Dat laatste had hij altijd al behoorlijk, met name in de opbouw, maar vooral aanvallend heeft hij zijn waarde voor Arsenal zeker ook gehad. Ik denk dat hij heel belangrijk is voor Arsenal. Ik zie hem straks bij het Nederlands elftal, bij het WK." Vervolgens rijst de vraag op welke positie Koeman Timber het best tot zijn recht kan laten komen. Ook daarover heeft de trainer een uitgesproken mening. "Of met z'n vieren, dan is het met Virgil van Dijk en gaat hij naar rechts. Of met vijf. Dan vind ik dat hij in die drie moet spelen."

Vooral aanvallend heeft Jurriën Timber zijn waarde gehad
— Danny Blind

Blind ziet Timber minder snel als rechter wingback, mede omdat die positie al wordt ingevuld door Denzel Dumfries. "Dumfries is gewoon de man die aan de rechterkant voor die aanvallende impulsen moet zorgen. Dus het is óf rechtsback in een viermansdefensie, óf rechtscentraal in een driemansdefensie. Dumfries lijkt me onomstreden."

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.