Nederland heeft zich dankzij een 1-3-zege op Tunesië voor de zestiende finales van het WK 2026 geplaatst. Door de overwinning in Kansas City verzekerde de ploeg van Ronald Koeman zich van de eerste plaats in Groep F en daarmee een confrontatie met de nummer twee van Groep C, Marokko. De bondscoach was na afloop blij met het resultaat en de vroege voorsprong, maar stelde na afloop dat de uitvoering niet altijd even goed was door het ontbreken van wedstrijdspanning.
Na nog geen tien minuten spelen leidde Oranje immers al met 0-2 door een eigen goal en een treffer van Brian Brobbey. "We hoopten op een goed begin, en dat gebeurde. Het was vrij snel 0-2", vertelde Koeman meteen na afloop bij de NOS. "Daarna denk ik dat we vrij goed zijn doorgegaan. We hebben wel een aantal momenten in de omschakeling gehad waarop we verdedigend toch niet goed stonden. De fase voor de rust en de fase na de rust waren niet goed."
Koeman betreurt mindere fases van Oranje
"Dan zie je dat als je daarna in een iets hoger tempo speelt, er ook niets aan de hand is. Dus bij fases vallen we iets terug, wat niet moet, maar misschien ligt het ook aan de tegenstander dat het geen honderd procent in de koppies meer is, maar negentig procent", analyseerde Koeman. "Net niet drukzetten, net wachten... Als zij ruimte krijgen, kunnen ze ook wel voetballen. Het is ook wel weer een les, want zelfs in de eerste minuut hadden ze ‘m binnen kunnen tikken."
"Het verbaast mij nog wel eens dat dat gebeurt. Als trainer ben je daar niet blij mee." Koeman betreurt de mindere momenten. "Je wil een wedstrijd als geheel goed spelen, en daar horen dan geen slordige momenten bij. Zowel in het balbezit als in de omschakeling. Want dat heb je in de volgende ronde wel nodig, wanneer je betere ploegen tegenover je krijgt."
De volgende tegenstander wordt zodoende Marokko, dat vier jaar geleden nog de halve finale bereikte. Toen Koeman in eerste instantie naar Marokko werd gevraagd, was zijn antwoord aanvankelijk kort. "Ja, prima."
Oranje reist niet eerder naar Monterrey
Ook de reis naar het Mexicaanse Monterrey, 1.800 kilometer ten zuiden van het basiskamp in Kansas City, zag hij niet als een onoverkomelijk probleem. "Als het warm wordt, oké. Dat moeten we accepteren." De bondscoach ging later in het één-op-één-interview met Jeroen Stekelenburg wel dieper in op de Noord-Afrikanen en de warmte. "Marokko is een ploeg die wil aanvallen, met een rechtsback die op alle posities aanvallend kan spelen."
"We zullen ons daar heel goed op moeten voorbereiden. Het is een interessante wedstrijd." Koeman is niet van plan om eerder naar Mexico te reizen om zich op die manier beter aan de hitte aan te kunnen passen. "Wij houden vast aan ons oorspronkelijke plan. Het wordt hier ook warm. We zitten rustig in Kansas City, we vliegen op zondagmiddag. Wij denken dat dit de beste voorbereiding is."
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.