Xavi Hernández wordt dinsdag officieel gepresenteerd als de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Toch ziet Robert Maaskant een belangrijk obstakel voor de Spanjaard. De oud-trainer wijst namelijk op de beperkte Engelse taalvaardigheid van de nieuwe keuzeheer en bestempelt dat als problematisch.
De presentatie van Xavi gaat Maaskant niet volgen. Volgens de oud-oefenmeester zijn dergelijke persmomenten doorgaans behoorlijk voorspelbaar. "Eigenlijk zegt me dat niet zo veel", vertelt hij in de WK Voetbalpodcast van Sportnieuws.nl. Trainers spreken bij hun aanstelling immers vaak over aanvallend voetbal, snel de bal heroveren en de ambitie om zo veel mogelijk wedstrijden te winnen. "Dat wil de trainer dan doen met de beste spelers. Verwacht jij een ander verhaal? Je kunt de bingokaart met dit soort uitspraken alvast invullen." Wel verwacht Maaskant dat Xavi kritische vragen zal krijgen over het feit dat hij niet de eerste keuze van de KNVB was. "Maar hij is gewend om daar netjes op te reageren."
Maaskant heeft wél zijn twijfels over de beperkte beheersing van de Engelse taal van Xavi, die voornamelijk Spaans spreekt. Volgens de oud-trainer kan dat een serieus obstakel vormen in de communicatie met de spelersgroep. "Ik vind het wel problematisch dat hij slecht Engels spreekt. Daar schrok ik van. Het is wel een vereiste dat je goed kunt communiceren met je ploeg." Desondanks vindt de analist de kritiek op Nigel de Jong niet terecht. Als directeur topvoetbal van de KNVB was de voormalig Oranje-international verantwoordelijk voor de zoektocht naar een nieuwe bondscoach. "Hij doet wel veel zijn huiswerk en is goed voorbereid op deze functie", klinkt het lovend.
Probleem rond Xavi Hernández
"Ik heb bij een jeugdinterland een keer een gesprek met hem gehad en hij verraste me positief", vervolgt Maaskant. "Ik dacht in eerste instantie dat hij gewoon een oud-voetballer was die daar is weggezet, maar dat is echt niet het geval. Hij is enorm goed voorbereid." Eind september begint Oranje aan een nieuwe Nations League-cyclus. Xavi maakt op donderdag 24 september zijn officiële debuut als bondscoach, wanneer Duitsland op bezoek komt in de Johan Cruijff ArenA.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.