Deze Nederlanders hebben zich geplaatst voor de Spelen

Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
01 jun. 2024, 13:09
01 jun. 2024, 16:42
© IMAGO

Welke Nederlandse sporters hebben zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Parijs? Mee Met Oranje zet op een rij wie allemaal kans maakt op een medaille tijdens het grootste sportevenement ter wereld, dat tussen 26 juli en 11 augustus wordt gehouden in de Franse hoofdstad. 

Atletiek

  • Abdi Nageeye - Marathon
  • Alida van Daalen - Discuswerpen
  • Anne Luijten - Marathon
  • Anouk Vetter - Meerkamp
  • Cathelijn Peeters - 400 meter horden
  • Denzel Comenentia - Kogelslingeren
  • Diane van Es - 10.000 meter
  • Emma Oosterwegel - Meerkamp
  • Femke Bol - 400 meter, 400 meter horden
  • Jorinde van Klinken - Kogelstoten en discuswerpen
  • Jessica Schilder - Kogelstoten
  • Khalid Choukoud - Marathon
  • Lieke Klaver - 400 meter
  • Liemarvin Bonevacia - 400 meter
  • Maayke Tjin-A-Lim - 100 meter horden
  • Maureen Koster - 5.000 meter
  • Menno Vloon - Polsstokhoogspringen
  • Nadine Visser - 100 meter horden
  • Nick Smidt - 400 meter horden
  • Niels Laros - 1.500 meter
  • Sifan Hassan - 1.500, 5.000, 10.000 meter en de marathon
  • Sven Roosen - Tienkamp

Lees ook: Nederland wacht recordaantal medailles op Olympische Spelen

Baanwielrennen

Mannen:

  • Roy van den Berg (teamsprint)
  • Yoeri Havik (koppelkoers)
  • Jeffrey Hoogland (teamsprint, sprint, keirin)
  • Harrie Lavreysen (teamsprint, sprint, keirin)
  • Jan-Willem van Schip (koppelkoers, omnium)

Vrouwen:

  • Lisa van Belle (koppelkoers)
  • Maike van der Duin (koppelkoers, omnium)
  • Kyra Lamberink (teamsprint)
  • Steffie van der Peet (teamsprint, sprint, keirin)
  • Hetty van de Wouw (teamsprint, sprint, keirin)

Badminton

  • Robin Tabeling en Selena Piek (gemengd dubbel)

BMX

Mannen:

  • Jaymio Brink
  • Niek Kimmann

Vrouwen:

  • Laura Smulders
  • Merel Smulders
  • Manon Veenstra

3x3 Basketbal

  • Mannenploeg

Breakdance

  • India Sardjoe - B-Girls

Boksen

  • Chelsey Heijnen - Categorie onder 60 kilo

Golf

  • Anne van Dam

Handbal

  • Vrouwenteam (Lois Abbingh, Rinka Duijndam, Kelly Dulfer, Tamara Haggerty, Laura van der Heijden, Nathalie Hendrikse, Yara ten Holte, Dione Housheer, Angela Malestein, Kim Molenaar, Larissa Nusser, Estavana Polman, Inger Smits, Zoë Sprengers, Nikita van der Vliet en Bo van Wetering)

Handboogschieten

  • Steve Wijler
  • Vrouwenploeg recurve

Hockey

  • Mannenteam (16 atleten)
  • Vrouwenteam (Felice Albers, Joosje Burg, Luna Fokke, Yibbi Jansen, Marleen Jochems, Sanne Koolen, Renee van Laarhoven, Frederique Matla, Freeke Moes, Laura Nunnink, Lisa Post, Pien Sanders, Marijn Veen, Anne Veenendaal, Maria Verschoor en Xan de Waard).

Judo

Mannen:

  • Noël van 't End (tot 90 kilogram)
  • Michael Korrel (tot 100 kilogram)
  • Jelle Snippe (boven 100 kilogram)
  • Tornike Tsjakadoea (tot 60 kilogram)
  • Frank de Wit (tot 81 kilogram)

Vrouwen:

  • Sanne van Dijke (tot 70 kilogram)
  • Marit Kamps (boven 78 kilogram)
  • Joanne van Lieshout (tot 63 kilogram)
  • Guusje Steenhuis (tot 78 kilogram)

Kanovaren

  • Martina Wegman - K1 (Slalom)
  • Lena Teunissen - C1 (Slalom)
  • Joris Otten - C1 (Slalom)
  • Selma Konijn en Ruth Vorsselman - K2 (Sprint)

Mountainbiken

  • Puck Pieterse

Paardensport

  • Dressuurteam (3 atleten)
  • Eventingteam (3 atleten)
  • Springteam (3 atleten)

Roeien

  • Bente Paulis/Laila Youssifou/Tesse Dullemans/Roos de Jong (Dubbel-vier)
  • Benthe Boonstra/Tinka Offereins/Hermijntje Drenth/Marloes Oldenburg (Vier-zonder)
  • Karolien Florijn (Skiff)
  • Koen Metsemakers/Tone Wieten/Finn Florijn/Lennart van Lierop (Dubbel-vier)
  • Lisa Scheenaard/Martine Veldhuis (Dubbel-twee)
  • Mick Makker, Gert-Jan van Doorn, Jacob van de Kerkhof, Sander de Graaf, Jan van der Bij, Ruben
  • Knab, Olav Molenaar, Ralf Rienks en Dieuwke Fetter (Acht)
  • Rik Rienks, Eli Brouwer, Nelson Ritsema, Guus Mollee (Vier-zonder)
  • Simon van Dorp (Skiff)
  • Stef Broenink en Melvin Twellaar (Dubbel-twee)
  • Veronique Meester en Ymkje Clevering (Twee-zonder)

Mannen:

  • Simon van Dorp (skiff)
  • Stef Broenink/Melvin Twellaar (dubbel-twee)
  • Koen Metsemakers/Tone Wieten/Finn Florijn/Lennart van Lierop (dubbel-vier)
  • Mick Makker/ Gert-Jan van Doorn/ Jacob van de Kerkhof/Sander de Graaf/Jan van der Bij/Ruben Knab/Olav Molenaar/Ralf Rienks/Dieuwke Fetter* (Acht)
  • Rik Rienks/Eli Brouwer/Nelson Ritsema/Guus Mollee (vier-zonder)

Vrouwen:

  • Karolien Florijn (skiff)
  • Benthe Boonstra/Tinka Offereins/Hermijntje Drenth/Marloes Oldenburg (vier-zonder)
  • Veronique Meester/Ymkje Clevering (twee-zonder)
  • Bente Paulis/Laila Youssifou/Tesse Dullemans/Roos de Jong (dubbel-vier)
  • Lisa Scheenaard/Martine Veldhuis (dubbel-twee)

Schermen

  • Tristan Tulen (degen)

Schoonspringen

  • Else Praasterink - 10-metertoren

Synchroonzwemmen

  • Bregje en Noortje de Brouwer

Tafeltennissen

  • Britt Eerland

Triatlon

  • Gemengde estafette: Mitch Kolkman, Barbara de Koning, Richard Murray en Rachel Klamer

Turnen

  • Mannenploeg (5 turners)
    Vrouwenploeg (5 turners)

Waterpolo

  • Vrouwenteam (12 atleten)

Wegwielrennen

  • Wegrit mannen (Dylan van Baarle, Daan Hoole en Mathieu van der Poel)
  • Tijdrit mannen (Daan Hoole)
  • Wegrit vrouwen (Ellen van Dijk, Lorena Wiebes, Marianne Vos en Demi Vollering)
  • Tijdrit vrouwen (Ellen van Dijk en Demi Vollering)

Zeilen

  • Annelous Lammerts - Kitefoil
  • Annette Duetz en Odile van Aanholt - 49erFX
  • Bart Lambriex en Floris van de Werken - 49er
  • Duko Bos - ILCA 7
  • Laila van der Meer en Bjarne Bouwer - Nacra17
  • Luc van Opzeeland - IQFoil (m)
  • Marit Bouwmeester - ILCA 6
  • Sara Wennekes - IQFoil (v)

Zwemmen

  • Arno Kamminga - 100 en 200 meter schoolslag
  • Caspar Corbeau - 100 en 200 meter schoolslag
  • Kai van Westering - 200 meter rugslag
  • Kenzo Simons - 50 meter vrije slag
  • Kira Toussaint - 100 meter rugslag
  • Maaike de Waard - 100 meter rugslag
  • Marrit Steenbergen - 50, 100 en 200 meter vrije slag, en 200 meter wisselslag
  • Nyls Korstanje - 100 meter vlinderslag
  • Renzo Tjon-A-Joe - 50 meter vrije slag
  • Sharon van Rouwendaal - 10 kilometer open water
  • Tessa Giele - 100 meter vlinderslag
  • Tes Schouten - 100 en 200 meter schoolslag
  • Valerie van Roon - 50 meter vrije slag