Meerdere gewonden na ernstig ongeluk bij finish van de Tour de France

Politie-ingreep Tour de France
© IMAGO - Politie-ingreep Tour de France
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
13 jul. 2026, 11:55
13 jul. 2026, 11:55
Maak ons je Google-favoriet

De Tour de France is zondag opgeschrikt door een ernstig incident bij de finish in Ussel. Kort voor de aankomst reed een persauto de afzethekken in, waarbij acht toeschouwers gewond raakten. Het ongeval vond plaats vlak voordat Mathieu van der Poel naar zijn eerste ritzege van deze Ronde van Frankrijk sprintte.

Het incident vond ongeveer twintig minuten voor de aankomst van de renners in de negende etappe plaats. Een voertuig van de Franse sportkrant L'Équipe raakte aan de linkerkant van de weg van koers en botste tegen de metalen dranghekken. Volgens de lokale radiozender Ici Limousin en de krant Le Parisien raakten de meeste betrokkenen slechts lichtgewond. "Het voertuig raakte eerst meerdere metalen dranghekken aan de linkerkant van de weg op zo’n 350 meter van de finish, waardoor de toeschouwers die erachter stonden gewond raakten. In totaal zijn er acht mensen gewond geraakt, van wie zeven licht."

Artikel gaat verder onder video

De ernstigst gewonde is een 59-jarige vrouw. Volgens de autoriteiten is haar toestand ernstig, maar verkeert zij niet in levensgevaar. Het Franse persbureau AFP meldde eerder dat het ongeval zich op ongeveer 500 meter van de finish voordeed en dat daarbij één persoon zwaargewond raakte. De politie vermoedt dat de bestuurder van de persauto, een man van in de zestig, onwel is geworden achter het stuur. Het Openbaar Ministerie in Tulle heeft inmiddels een onderzoek ingesteld om de precieze oorzaak van het ongeval te achterhalen. De chauffeur van L'Équipe is na het incident niet aangehouden. Doordat de etappe zonder onderbreking werd voortgezet, kreeg de latere ritwinnaar weinig mee van de onrust langs het parcours.

Ongeluk in Tour de France

Van der Poel moest overigens diep gaan voor zijn ritzege in de etappe van Malemort naar Ussel. De rit was vanwege de extreme hitte in het departement Corrèze met dertig kilometer ingekort tot 155,5 kilometer. Na zo'n tachtig kilometer koers sloot de aanstaande vader zich aan bij een omvangrijke kopgroep, die uiteindelijk stand wist te houden. In de licht oplopende slotkilometer plaatste Van der Poel als eerste zijn sprint. Met een indrukwekkende versnelling liet de voormalig wereldkampioen zijn medevluchters achter zich en pakte hij overtuigend zijn derde etappezege in de Tour de France. Eerder won hij ook al een rit in 2021 en vorig jaar. Tijdens beide edities droeg de kopman bovendien enige tijd de gele trui.

Lees meer over:

Tour De France

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.