Maarten van der Weijden geeft uitsluitsel over vervolg van monsterzwemtocht

Maarten van der Weijden
© IMAGO - Maarten van der Weijden
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
20 aug. 2026, 08:28
Maak ons je Google-favoriet

Maarten van der Weijden (45) heeft donderdagochtend zijn 22-stedentocht voor het goede doel weer hervat. Nadat de voormalig olympisch kampioen woensdag vanwege gezondheidsklachten noodgedwongen aan de kant bleef, ging hij rond 08.00 uur bij Vianen opnieuw het water in. Op medisch advies is de oorspronkelijke route van 270 kilometer wel aangepast: Waalwijk, Heusden, Woudrichem en Gorinchem worden niet meer aangedaan.

Woensdag werd al snel duidelijk dat Van der Weijden, die in 2008 olympisch goud veroverde op de tien kilometer openwaterzwemmen, fysiek niet in orde was. Zijn geplande vertrek om 08.30 uur vanuit Waalwijk werd daardoor meerdere uren uitgesteld. Rond 11.00 uur maakten zijn coaches via Instagram bekend dat de zwemtocht voorlopig werd onderbroken. "Maarten is vanochtend wakker geworden met misselijkheid en buikklachten. Na overleg met zijn arts is besloten om nu niet het water in te gaan. We hopen later vandaag met een nieuwe update te komen", aldus zijn begeleidingsteam.

Artikel gaat verder onder video

Even werd gevreesd dat de monsterzwemtocht, waarmee Van der Weijden geld inzamelt voor het For Life-programma van het Prinses Máxima Centrum, voortijdig ten einde zou komen. Donderdagochtend kwam er iets na 06:00 uur toch groen licht via de sociale kanalen van de fondsenwerver. "Maarten is buiten! We gaan starten!", zo werd er geschreven. Even later werd definitief bevestigd dat de Brabander zijn weg had vervolgd. "Lieve mensen. Maarten ligt weer in het water. We zijn van start", viel er te lezen op Instagram. Daarbij werd wel een slag om de arm gehouden over zijn gezondheidstoestand. "Hij is een klein beetje opgelapt, maar nog zeker niet helemaal topfit. Toch gaan we het proberen. Meter voor meter", zo luidde de update.

Zwemtocht Maarten van der Weijden

Na zijn hervatting in Vianen werkt Van der Weijden met een aangepast schema toe naar de finish. Donderdag staan onder meer Ameide, Nieuwpoort en Schoonhoven op de route. Het plan is nog altijd om zaterdagavond te finishen bij het Prinses Máxima Centrum in Utrecht. Met de terugkeer van de zwemmer in het water komt naar verwachting ook de donatieteller weer nadrukkelijk in beweging. Woensdag stond de opbrengst op ruim 240.000 euro.

Lees meer over:

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.