Helmut Marko weet hoe toekomst Max Verstappen bij Red Bull Racing eruitziet

Helmut Marko met Max Verstappen
© IMAGO - Helmut Marko met Max Verstappen
Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
6 mei 2025, 16:47
6 mei 2025, 16:47

Helmut Marko maakt zich geen zorgen (meer) over een mogelijk vertrek van Max Verstappen. Ondanks zijn eerdere twijfels is de adviseur van Red Bull Racing er nu van overtuigd dat de Nederlander bij het team zal blijven. De regerend wereldkampioen beschikt echter over een ontsnappingsclausule in zijn contract.

Eerder twijfelde Marko wel over de toekomst van Verstappen bij Red Bull Racing. "Het is geen geheim dat er in het contract van Max prestatieclausules staan. Max wil winnen en het gevoel hebben dat we daar het maximale voor doen. Dat is voor ons een uitdaging. Als hij het gevoel heeft dat er niet alles aan gedaan wordt om de optimale auto te bouwen, dan bestaat het gevaar dat hij ergens anders gaat kijken. Het is voor ons belangrijk om aan hem te laten zien dat we een auto kunnen bouwen waarmee gewonnen kan worden", zo zei hij eerder tegen Auto, Motor und Sport.

Artikel gaat verder onder video

Max Verstappen blijft bij Red Bull Racing

Marko heeft momenteel echter geen zorgen meer over een eventueel vertrek van Verstappen. "Die zorgen zijn inmiddels al verminderd", vertelt hij tegenover BILD. "Max is loyaal en heeft zich ook publiekelijk aan Red Bull verbonden. Dat past bij zoals ik hem nu zie. Hij is volledig gefocust op zijn werk hier. Daarom denk ik niet dat hij überhaupt aan een overstap denkt. Integendeel. Ik ben ervan overtuigd dat Max in 2026 ook nog voor Red Bull zal racen. We hebben het voor het seizoen gehad over de verwachtingen voor 2025. Iedereen, inclusief Max, was het erover eens dat het verdedigen van de titel natuurlijk het doel is, maar niemand neemt het voor lief dat dat zomaar gaat lukken. We gaan er alles aan doen, maar het mag niet als vanzelfsprekend worden gezien dat we altijd winnen. We moeten het maximale aantal punten scoren."

Lees ook: Max Verstappen in de clinch met Sky Sports: 'Waarom is dat een probleem?!'

Eerder dit jaar meldde het Britse Daily Mail dat Aston Martin één miljard euro voor Verstappen overheeft. Volgens het medium zou het nieuws zelfs al door een hoge functionaris van het team bevestigd zijn aan sponsoren van het team uit Silverstone. Een woordvoerder van Aston Martin ontkrachtte het gerucht gelijk en ook Marko geloofde er niks van. "Ik heb dat ook gelezen, maar ik denk niet dat dat voor Max een grote rol speelt. Enerzijds verdient hij bij ons niet eens zoveel, en anderzijds wil hij gewoon winnen. Daarom moeten wij hem de snelste auto geven. Daar werken we aan. Binnenkort komen er upgrades voor de auto."

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.