Tijmen Overbeek heeft voor een fraai succes gezorgd tijdens de Jeugd Olympische Spelen in Dakar. De zestienjarige skateboarder uit Utrecht veroverde op het onderdeel street een zilveren medaille. In de Senegalese finale noteerde het Nederlandse talent een totaalscore van 143,01 punten, waarmee hij alleen de Amerikaan Julian Jeang-Agliardi voor zich moest dulden.
In het deelnemersveld van 24 skaters ging het goud naar Jeang-Agliardi, die met een score van 149,37 punten een voorsprong van 6,36 punten had op de jonge Utrechter. Overbeek dankte zijn tweede plaats in de eindstrijd voornamelijk aan een sterke trickscore. Daarmee hield hij de Zwitser Simon Gerber achter zich, die met 140,79 punten beslag legde op het brons. Het onderdeel street stond voor het eerst op het programma van de Jeugd Olympische Spelen. De wedstrijden werden afgewerkt op het complex Tour de l'Oeuf in de wijk Point E, dat geldt als het eerste door World Skate gecertificeerde olympische skatepark op het Afrikaanse continent.
Positie | Skateboarder | Land | Score | Achterstand |
1. | Julian Jeang-Agliardi | Verenigde Staten | 149,37 | - |
2. | Tijmen Overbeek | Nederland | 143,01 | -6,36 |
3. | Simon Gerber | Zwitserland | 140,79 | -8,58 |
Candy Jacobs prijst internationale ontwikkeling van Tijmen Overbeek
Teammanager Candy Jacobs liet zich na de finale namens de Skateboard Federatie Nederland (SFN) lovend uit over het optreden van Tijmen Overbeek in Dakar. "Tijmen mag ontzettend trots zijn op zichzelf! Hij heeft hier laten zien wat hij in huis heeft en zich staande gehouden tussen de beste jonge skateboarders ter wereld", zo stelt de teammanager via het officiële kanaal van de bond.
Volgens Jacobs onderstreept de medaille in Senegal dat de zestienjarige skateboarder op mondiaal niveau flinke stappen zet. "Het is mooi om te zien hoe hij zich blijft ontwikkelen en de stappen die hij zet op internationaal niveau. Dit zilver is een prachtige beloning voor al het harde werk en een prestatie waar hij enorm trots op mag zijn!", aldus de begeleidster van de Nederlandse selectie. Ook de skateboardbond liet van zich horen na het behalen van het eremetaal: "Skateboard Federatie Nederland feliciteert Tijmen van harte met deze geweldige prestatie!"
Opmars na achttiende plaats op het WK in Paraguay
Het zilver van Tijmen Overbeek in Dakar volgt kort op zijn optreden tijdens het wereldkampioenschap street op de World Skate Games in Asunción. In de Paraguayaanse hoofdstad eindigde de skateboarder, die het vak leerde met skateles bij Skatepark Utrecht, in oktober op de achttiende plek. Op dat WK ging de wereldtitel naar de Japanner Ginwoo Onodera, terwijl de Nederlandse tiener met zijn klassering de hoogst genoteerde mannelijke street skater namens Nederland was.
Mede dankzij die achttiende plaats in Zuid-Amerika steeg de Utrechter naar de 36e positie op de World Skate Tour World Ranking. Een jaar eerder, in oktober 2025, deed Overbeek al internationale wedstrijdervaring op tijdens de kwalificaties van de Tampa Am, waar hij als 37e eindigde in een deelnemersveld van honderd skaters. De Jeugd Olympische Spelen in Senegal, het eerste officiële IOC-evenement op Afrikaanse bodem, duren nog tot en met 13 november.