Max Verstappen slikt gigantische dreun: 'Dit is een hele bittere pil'

Max Verstappen op de Nürnburgring
© IMAGO - Max Verstappen op de Nürnburgring
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
17 mei 2026, 13:29
17 mei 2026, 13:32

Het team van Max Verstappen leek hard op weg naar de overwinning in de 24 uur van de Nürburgring. In de slotfase kreeg de formatie echter kreeg plotseling een enorme dreun te verwerken. De van begaf het onverwachts, tot grote teleurstelling van de 28-jarige coureur en zijn teamgenoten.

Winward Racing was het enige team dat op de Nürburgring nagenoeg foutloos bleef. Verstappen had tijdens zijn laatste dubbele stint een voorsprong van ongeveer een halve minuut opgebouwd op de andere Mercedes-AMG van Team Ravenol. Toen Dani Juncadella het stuur overnam, merkte hij echter direct dat er iets mis was. Eerst verscheen er een melding over een probleem met de ABS-sensor, daarna ontstonden vibraties en uiteindelijk begaf de aandrijfas het. Daarmee kwam er abrupt een einde aan een race waarin het team urenlang aan de leiding had gelegen.

Artikel gaat verder onder video

"Het was dus een teleurstellend einde voor auto nummer 3, maar ik ben nog steeds trots op het team en mijn teamgenoten", reageert Lucas Auer bij GPFans. "Natuurlijk is er wel wat frustratie, maar tegelijkertijd ben ik erg trots op wat we tot nu toe hebben bereikt." In een statement reageert ook Verstappen op de domper. "Dat is het dan. Dit is een hele bittere pil."

Max Verstappen teleurgesteld

Verstappen: "Vanaf de leiding is de aandrijfas gebroken en daarmee is ons gevecht voor de overwinning ten einde gekomen. Ik wil iedereen bedanken voor de steun gedurende dit weekend."

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.