De Boo voert druk op richting clash met Joy Beune: 'Dat kán toch eigenlijk niet'

Joy Beune
© IMAGO - Joy Beune
Foto van Tom Visser Tom Visser
1 aug. 2026, 10:53
Maak ons je Google-favoriet

Jenning de Boo en Joy Beune nemen het zondag opnieuw tegen elkaar op, maar dit keer niet op het ijs. De twee schaatstoppers stappen tijdens Racing Day in Assen allebei in een Mazda MX-5 Cup-auto, nadat Beune eerder dit jaar de eerste onderlinge strijd won bij de Zilveren Bal.

De Boo verloor toen van Beune tijdens The Battle of the Sexes en is gebrand op revanche. "Kijk, ik wil geen tweede keer verliezen van Joy. Dat... Ja... Dat kán toch eigenlijk niet", zegt De Boo tegen het Algemeen Dagblad. De nieuwe uitdaging komt voort uit het eerdere duel in Thialf. Initiatiefnemer Marc Terveer van ICT Specialist, die ook betrokken was bij de strijd op de Zilveren Bal, is groot racefan en stelde voor om het duel naar het circuit te verplaatsen.

Artikel gaat verder onder video

Nóg een extraatje op komst?

Beune en De Boo zagen dat allebei wel zitten. Toch is het voor de schaatsers een compleet andere wereld dan de ijsbaan. Op het circuit van Assen draait het om bochten, schakelen, remmen en durven aanvallen op het juiste moment. Beune lijkt op papier misschien een kleine voorsprong te hebben. Haar vader is automonteur en zelf reed ze al twee keer eerder op het circuit van Assen. "k weet een beetje hoe ik de bochten moet aansnijden en hoe je naar de Apex moet rijden. Al ben je dat ook wel gewend van het schaatsen. En je moet ook een beetje circuitkennis hebben."

De Boo probeert zich ondertussen zo goed mogelijk voor te bereiden. Hij oefende onder meer in een Volkswagen Golf met een V6-motor, vooral omdat schakelen voor hem nog wennen is. Sinds het halen van zijn rijbewijs reed De Boo vooral in een automaat. Daardoor kan juist het schakelen in de raceauto een belangrijk punt worden. Beune ziet daar mogelijk een voordeel voor zichzelf.

Toch is De Boo niet van plan om zich zomaar opnieuw te laten kloppen. Als hij wint, vindt hij dat er een derde duel moet komen. Welke sport dat dan moet worden, laat hij graag aan de fans over.

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.