Gian van Veen maakt grote fout na ziekenhuisopname: 'Hij verkrampt'

Gian van Veen
© IMAGO - Gian van Veen
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
22 apr. 2026, 11:36
22 apr. 2026, 11:36

Met drie zeges uit dertien wedstrijden beleeft Gian van Veen een moeizame fase. De 23-jarige topdarter heeft na een ziekenhuisopname zichtbaar moeite om zijn ritme terug te vinden. Volgens oud-profdarter Vincent van der Voort is dat echter niet de enige reden. Hij stelt dat The Giant ook enkele verkeerde keuzes heeft gemaakt.

Nog geen halfjaar geleden bereikte Van Veen de finale van het WK Darts, maar door nierstenen, een ziekenhuisopname en een operatie is hij inmiddels ver verwijderd van zijn topvorm. "Je mist dat sprankelende bij hem", zegt Van der Voort in de podcast Darts Draait Door bij Sportnieuws.nl. "Vorig jaar liep hij sneller in de rondte en maakte hij meer gein enzo. Ik merk wel dat hij een beetje is aangedaan."

Artikel gaat verder onder video

De afgelopen weken kwam Van Veen in zowel de Premier League Darts als op de Euro Tour niet goed uit de verf. "Zijn pijlen staan momenteel ook niet lekker. Als je dat als speler hebt, is dat heel naar", weet Van der Voort. "Je bent geneigd om anders te gaan gooien om het weer goed te krijgen. Dat krijg je niet 1, 2, 3 terug en dat gaat vreten aan je. Dat zie je ook aan hem. Die operatie moeten we ook niet vergeten. Hij zegt geen last te hebben meer, maar dat had ik ook niet toen mijn blindedarm eruit was gehaald. Maar om weer te spelen zoals voorheen, dat is wel even wat anders."

Gian van Veen in de fout

Volgens Van der Voort is de operatie echter niet de enige verklaring voor de moeizame periode van Van Veen. "Ik denk dat hij een fout gemaakt heeft door te snel weer naar Berlijn te gaan voor de Premier League Darts. Hij zei dat hij drie dagen ervoor nog helemaal op was na tien minuten. Je merkt dat hij niet los is en dat is ook wat je hem wil meegeven: hij moet zo los mogelijk gooien. Ik denk dat hij op dit moment een klein beetje verkrampt. Het is best wel uitputtend om te vinden waar het aan ligt. Ik hoop dat hij het snel voor elkaar heeft."

Lees meer over:

Gian van Veen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.