Mike Verweij is niet onder de indruk van Tunesië, de tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK 2026. Na de forse nederlaag van de Noord-Afrikanen tegen Zweden stelt de analist dat de ploeg "nog slechter is dan hij al dacht". Volgens de journalist biedt de huidige situatie in Groep F echter nog volop perspectief voor de formatie van bondscoach Ronald Koeman.
Er wordt momenteel flink nagepraat over de eerste speelronde, waarin Oranje afgelopen zondag met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan en de Zweden een dag later met 5-1 uithaalden tegen de Tunesiërs. "Dit is op zich niet prettig", stelt Verweij over de uitgangspositie van het nationale team.
"Als Nederland van Japan had gewonnen, was de knock-outfase zo goed als zeker, maar nu moeten ze volle bak zaterdag", zo vervolgt de voetbalvolger. Toch ziet hij de kansen voor de Nederlandse equipe zonnig in. "Het is natuurlijk niet heel erg gunstig, maar aan de andere kant: je moet het wel heel slecht doen wil je niet als nummer drie doorgaan", aldus Verweij.
Aankomende zaterdag wacht voor de manschappen van Koeman de ontmoeting met koploper Zweden, dat momenteel de eerste plaats in de poule bezet. Verweij is niet bij voorbaat bang voor de Scandinavische opponent. "Nederland kan winnen van dit Zweden, want zo bijzonder is het allemaal niet", klinkt het stellig. Over de daaropvolgende tegenstander is hij nog een stuk kritischer. "Ik denk dat Tunesië nog slechter is dan wij allemaal hebben gedacht".
Crisis bij Tunesië leidt tot direct ontslag bondscoach
De dramatische start van het toernooi heeft bij de Tunesische voetbalbond inmiddels geleid tot harde ingrepen. Na de afstraffing tegen de Zweden werd bondscoach Sabri Lamouchi gisteren per direct op straat gezet. De keuzeheer was pas sinds begin dit kalenderjaar in dienst en moest het veld ruimen na een reeks slechte resultaten, waaronder een eerdere ruime oefennederlaag tegen België. Daarnaast zou de voormalig eindverantwoordelijke na het openingsduel betrokken zijn geweest bij een vechtpartij in het spelershotel, wat het besluit van de bond heeft versneld.
Stand Groep F (per 16 juni 2026)
Positie | Land | Gespeeld | Winst | Gelijk | Verlies | Punten | Doelsaldo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zweden | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | +4 (5-1) |
2 | Japan | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 (2-2) |
3 | Nederland | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 (2-2) |
4 | Tunesië | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | -4 (1-5) |
Om het tij te keren, is vandaag direct een vervanger gepresenteerd in de vorm van Hervé Renard. De 57-jarige Fransman, die in het verleden grote successen vierde op het Afrikaanse continent en tot voor kort aan het roer stond bij Saoedi-Arabië, moet de WK-campagne van 'De Adelaars van Carthago' redden. De nieuwe oefenmeester maakt aankomende zaterdag zijn debuut op de bank tijdens het duel met de Japanners.
Voor het Nederlands elftal staat het treffen met de geplaagde Tunesiërs gepland als afsluiting van de groepsfase. Deze derde groepswedstrijd wordt afgewerkt in de nacht van donderdag op vrijdag in Kansas City. Voordat het zover is, moet de huidige nummer drie van Groep F eerst zien af te rekenen met de Zweedse koploper om uitzicht te houden op de volgende ronde.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.