Frenkie de Jong stelt hoe ver Nederland komt op WK 2026: 'Dat is zeker'

Frenkie de Jong voor de camera van de NOS
© NOS - Frenkie de Jong voor de camera van de NOS
Foto van Tim van Sintfiet Tim van Sintfiet
23 apr. 2026, 10:20
23 apr. 2026, 10:20

Frenkie de Jong is ervan overtuigd dat het Nederlands elftal een rol van betekenis kan spelen op het WK 2026. De middenvelder van FC Barcelona beschouwt Oranje niet als topfavoriet, maar ziet wel voldoende kwaliteit in de selectie van Ronald Koeman. Het toernooi begint over twee maanden.

"Ik heb er heel veel zin in. Dat heb je altijd als voetballer, want een eindtoernooi spelen met je land is het mooiste dat er is in het voetbal", blikt De Jong voor de camera van Ziggo Sport vooruit op het WK in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. "Ik heb het laatste eindtoernooi ook nog eens gemist. Dan kijk je er nog meer naar uit." De 28-jarige middenvelder moest het EK 2024 aan zich voorbij laten gaan door een enkelblessure.

Artikel gaat verder onder video

De Jong: "Ik denk dat we een goede groep hebben met veel potentie. Ik denk niet dat we er alles uit hebben gehaald, maar ik heb wel het gevoel dat we groeiende zijn en hopelijk kan er iets moois ontstaan. Ik denk ook niet dat we de beste selectie hebben van alle landen, maar ik denk wel dat we in de groep landen zitten die tot de favorieten behoren. Als het goed valt en we op ons top zijn, kunnen we wel verrassen."

Frenkie de Jong vol vertrouwen naar WK

Voor De Jong staat het buiten kijf dat Nederland komende zomer kan meestrijden om de wereldtitel. "Het kan. We moeten realistisch zijn, maar het doel moet wel zijn om te winnen. Het geloof is er en je merkt ook dat dat groeiende is. Uiteindelijk gaat het om de vorm en heb je geluk nodig. Als wij de penalty's op het afgelopen WK wel winnen, weet je nooit hoe het loopt. Wij moeten ervoor zorgen dat we op ons best zijn. Dan weet je nooit of het goed gaat vallen, maar dat we het kunnen winnen zeker."

Lees meer over:

WK 2026 Frenkie de Jong

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.